Są nowi chorzy, ale także sporo osób wyzdrowiało

0
254

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat dotyczący kolejnych zachorowań. Mamy 177 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (65), dolnośląskiego (29), śląskiego (21), małopolskiego (15), zachodniopomorskiego (14), pomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (6), lubelskiego (4), podlaskiego (2) i świętokrzyskiego (1).


Zmarło 9 kolejnych chorych. W Raciborzu 64-letnia kobieta, 79-letni mężczyzna w Tychach, 72-letni i i rok starszy mężczyzna w Starachowicach, 61-latka w Tomaszowie Mazowieckim, a także 90-letnia pacjentka i 94-letni mężczyzna w Kleszczowie. Dwa zgony odnotowano także w Poznaniu. Tam zmarły dwie kobiety w weku 87 i 86 lat.
Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.


Liczba zakażonych koronawirusem: na ten moment to 10 346. Do dzisiaj, do godziny 10 zmarło w sumie 435 osób.


Wśród nowych chorych w województwie śląskim są: 3 mieszkanki powiatu lublinieckiego (2 starsze i w średnim wieku) oraz starszy mieszkaniec Częstochowy.


Są jednak i dobre wiadomości. Kolejnych 31 pacjentów wygrało w województwie śląskim walkę z koronawirusem. Wśród nich jest 9 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 62 lata, najmłodszy 12 lat). Jak informują służby wojewody, wszyscy ci mieszkańcy leczyli się w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych i u wszystkich pobrane, oraz przebadane próbki pod kątem genetycznym nie wykazały już obecności Covid-19.
Łącznie w naszym województwie wyzdrowiały 124 osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here