Biegacze ze Stowarzyszenia Słońca Jury z wysokimi osiągnięciami na „Biegu Rzeźnika 2021”

W trakcie VII Festiwalu „Biegu Rzeźnika 2021” do udanych swój udział mogą zaliczyć biegacze ze Stowarzyszenia Słońca Jury z Olsztyna.

Bieg-Rzeznika 2

Bieg Rzeźnika to jeden z największych i najbardziej popularnych w Polsce ultramaratonów górskich, których rywalizacja odbywa się na bieszczadzkich szczytach. Z roku na rok to wyjątkowe wydarzenie gromadzi na starcie coraz więcej uczestników chcących sprawdzić swoją i partnera wytrzymałość na ekstremalnie trudnych trasach czerwonego szlaku.

W tym roku na festiwalu biegowym 28 maja – 5 czerwca 2021 roku, wśród tysięcy biegaczy z całego kraju Gminę Olsztyn promowało 18 biegaczy ze Stowarzyszenia Słońca Jury. Wśród nich znaleźli się zawodnicy, dla których były to pierwsze zawody biegowe w górach.

Trasy VII Festiwalu Biegu Rzeźnika 2021:

• Bieg Rzeźnika (pętla I Niebieska + pętla II Zielona);
  • Bieg Rzeźnika Hardcore (pętla I Niebieska + pętla II Zielona + pętla III Żółta);
  • Rzeźnik ULTRA (pętla I Niebieska + pętla II Zielona +  pętla III Żółta);
  • Rzeźnik SKY (pętla IV Czerwona + pętla III Żółta);
  • Rzeźniczek (trasa Pomarańczowa);
  • Dycha na Jeleni Skok (fragment pętla IV Czerwona + Szare oznaczenie).
mapa festiwalu biegowego

Biegi odbywały się codziennie ze startów wspólnych, a START i META wszystkich tras była w Cisnej.

Najlepiej z olsztyńskiej reprezentacji pobiegł Radny Rady Gminy Olsztyn – Przemysław Gawron. W serii Rzeźniczka 28 km metę przekroczył na trzeciej pozycji, a w ogólnej klasyfikacji generalnej zajął 13 miejsce na 950.

W biegu Rzeźnika 83 km doskonałym występem może pochwalić się para mieszana – Magdalena Purgal i Leszek Gasik, którzy zajęli 37 miejsce, a w biegu na 11 km – Dycha na Jeleni Skok, 58 miejsce spośród 572 uczestników zajął Darek Górny.