fbpx
Strona główna Polecane Rzecznik rządu precyzuje - przy wigilijnym stole może zasiąść rodzina, która z...

Rzecznik rządu precyzuje – przy wigilijnym stole może zasiąść rodzina, która z sobą mieszka oraz pięciu jej gości

Rzecznik rządu precyzuje – przy wigilijnym stole może zasiąść rodzina, która mieszka z sobą oraz pięciu jej gości. Zaapelował jednocześnie, aby nie urządzać dużych świąt w licznym towarzystwie.


Po ogłoszeniu w sobotę przez premiera Mateusza Morawieckiego rządowych rozwiązań dotyczących zwalczania epidemii w kraju w najbliższych tygodniach, pojawiło się wiele wątpliwości, co do liczby osób, które wspólnie mogą obchodzić Boże Narodzenie. Powołując się na przepisy, wiele osób interpretowało, że w Wigilii może w domu wziąć udział maksymalnie pięć osób.

Jak poinformował portal interia.pl, wątpliwości te rozwiał rzecznik rządu Piotr Müller, który stwierdził, że przepisy należy właściwie interpretować. Jak powiedział polityk, wspólnie świętować może rodzina, która ze sobą mieszka oraz pięć osób.

Można to porównać do obostrzeń dotyczących sklepów – przekazał portalowi rzecznik rządu. – Obsługa nie wlicza się do limitu klientów robiących zakupy.


Jak zaznaczył jednak, aby nie było już żadnych wątpliwości w tej sprawie, wszystko zostanie doprecyzowane w ostatecznej wersji rozporządzenia.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here