fbpx
Strona główna Polecane Rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń związanych z epidemią

Rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń związanych z epidemią

Szkoły zamknięte jeszcze dwa tygodnie, matury i egzaminy ósmoklasistów przesunięte na czerwiec. Za tydzień wszyscy poza domem będziemy musieli nosić maseczki. Takie decyzje podjął dzisiaj rząd.


O tydzień, do 19 kwietnia przedłuża rząd ograniczenia w handlu i usługach. Do 26 kwietnia natomiast zamknięte będą żłobki, przedszkola i szkoły. Jak zastrzega premier, jeżeli sytuacja epidemiczna się pogorszy, obostrzenia zostaną utrzymane dłużej.

Już teraz zapowiedziano, że matury i egzaminy ósmoklasistów nie odbędą się w terminie. Jak zapowiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, odbędą się one w czerwcu, prawdopodobnie w drugiej jego połowie.
Do odwołania obowiązuje zakaz organizowania wszelkich imprez masowy. Nadal wstrzymane są również międzynarodowe połączenia kolejowe i lotnicze.

Minister zdrowia zaapelował, aby na Wielkanoc pozostać w domach i unikać dużych spotkań rodzinnych.
Po świętach rząd ma, jak zapowiedział premier, przedstawić plan “powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej”. Z tego powodu, od przyszłego czwartku obowiązywać będzie nakaz noszenia w przestrzeni publicznej maseczek ochronnych na twarzy.

Poprzedni artykułJutro zawyją syreny
Następny artykułZ pałką po pieniądze
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here