fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeRynek na Zawodziu - z myślą o lokalnych produktach i ich sprzedawcach

Rynek na Zawodziu – z myślą o lokalnych produktach i ich sprzedawcach

Rynek na Zawodziu ma wyznaczoną strefę z myślą o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.

Normuje to uchwała Rady Miasta podjęta w grudniu ubiegłego roku, która określa zasady handlu produktami lokalnymi w wyznaczonej części targowiska przy ul. Rynek Prezydenta RP Gabriela Narutowicza.

Handel w wyznaczonym miejscu odbywa się w piątki i soboty w godzinach od 7.00 do 12.00, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Przedmiotem sprzedaży mogą być wyłącznie produkty rolne lub spożywcze oraz wyroby rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolnym.

Rolnicy prowadzący handel w piątki i soboty są zwolnieni z opłaty targowej. Obowiązują ich natomiast opłaty związane z użytkowaniem miejsca prowadzenia handlu – tak zwane placowe i ewentualnie opłata za rezerwację miejsca. Targowisko prowadzone jest przez WAKAND s.c.

Wyznaczenie miejsca na Rynku na Zawodziu to realizacja postanowień ustawy z dnia 29 października 2021 r. o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.

Ma się przyczynić do zwiększenia dochodów gospodarstw rolnych, a także upowszechnianiu wśród konsumentów produktów z naszego regionu. Ma też służyć skracaniu kanałów dystrybucji oraz łatwiejszego dostępu do produktów bezpośrednio sprzedawanych przez rolników.

LN/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV