fbpx
Strona główna Polecane Ruszyła budowa Domu Oczami Brata

Ruszyła budowa Domu Oczami Brata

Ruszyła budowa Domu Oczami Brata.

Fundacja o tej samej nazwie prowadzi inwestycję przy ulicy Brzezińskiej w Częstochowie. Wylano już beton pod fundamenty przyszłej siedziby organizacji i domu, w którym schronienie znajdzie 16 podopiecznych Fundacji.
Dom przy ul. Brzezińskiej to marzenie założyciela i prezesa Fundacji Pawła Bilskiego. Kiedy zakładał Fundację “Oczami Brata” zamierzał stworzyć przyjazne miejsce dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Ruszyła budowa Domu Oczami Brata 1
Tak będzie wyglądać Dom Oczami Brata


Do ich dyspozycji szykowane są przy ul. Brzezińskiej jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. W budynku docelowo znajdzie się także miejsce na biura organizacji oraz sale przeznaczona na prowadzenie zajęć warsztatowych.
Według projektu wybranego przez organizację, w budynku znajdzie się 8 pokoi jednoosobowych, 4 pokoje dwuosobowe, 2 salony z kuchnią i 3 sale wielofunkcyjne.

Ruszyła budowa Domu Oczami Brata 2
Na placu budowy ruszyły prace ziemne


Inwestycja — budowa i wyposażenie domu — kosztować będzie 4 mln złotych. Fundusze na realizację tego projektu pochodzą ze zbiórki organizowanej przez Fundację i wpłat osób prywatnych oraz firm. Na razie udało się uzbierać fundusze na pierwszy etap budowy. Organizacja cały czas zbiera środki na tę inwestycję.

Ruszyła budowa Domu Oczami Brata 3
Prezes Fundacji ze swoimi podopiecznymi

Fundacja liczy na dalszą hojność i serce darczyńców. Kto zechce pomóc w budowie, może to zrobić, przelewając środki na konto budowy Domu Oczami Brata: 73 1750 0000 0000 3860 0133 oraz dokonać wpłaty za pośrednictwem platformy: https://www.siepomaga.pl/oczamibrata.

(IBS, fot. Fundacja Oczami Brata)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here