fbpx
Strona główna Dom Inwestycje Rusza wielki remont ulic na Północy

Rusza wielki remont ulic na Północy

Miasto rozpoczyna prace budowlane przy budowie odwodnienia dzielnicy Północ i przebudowie ul. św. Brata Alberta oraz przyległych ulic: Lawendowej i Hiacyntowej. To jedna z największych inwestycji drogowych w mieście zaplanowanych na ten rok.

Rusza wielki remont ulic na Północy 1
  • To kolejne, po odwodnieniu Grabówki i Kiedrzyna, zadanie realizowane w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” ukierunkowane na poprawę systemu gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi wraz z przebudową układów drogowych w obrębie powstających zbiorników chłonno-odparowujących – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik.
    Roboty na Północy kosztować będą ponad 12,5 mln zł. Ponad 4 mln zł to dotacja unijna, jaką uzyskało miasto za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostała potrzebna kwota, czyli około 8,3 mln złotych pochodzi z budżetu Częstochowy.
    To inwestycja bardzo potrzebna mieszkankom i mieszkańcom okolic ul. św. Brata Alberta, zarówno ze względu na dotychczasowy brak właściwego odwodnienia, jak i wymagający poprawy stan lokalnych dróg w tej części dzielnicy Północ. Dzięki temu, że zadanie jest realizowane kompleksowo, oba problemy, na które zwracali uwagę także miejscy radni, zostaną rozwiązane – podkreśla prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk.
    Miejski Zarząd Dróg i Transportu ma już przygotowany harmonogram wszystkim prac na Północy, które w sumie trwać będą do połowy przyszłego roku. Roboty prowadzone mają być etapami. Na pierwszy ogień, w połowie tego miesiąca prace ruszą na ulicach: Hiacyntowej i Lawendowej. Kierowcy muszą się tam liczyć z utrudnieniami. Z powodu budowy kanału deszczowego i zbiornika chłonno-odparowującego jezdnia na całym odcinku obu ulic będzie zwężona. W maju do ulic, na których prowadzona będzie inwestycja dołączy ulica Brata Alberta.
  • (Fot. MZDiT)
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here