fbpx
Strona głównaWiadomościRegionRoztańczone Rędziny.

Roztańczone Rędziny.

W miniony weekend, w Hali Sportowej w Rędzinach, odbyła się impreza sportowo-taneczne, czyli Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Ogólnopolski Turniej Tańca „…z pasji do tańca…”

Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Częstochowskiego oraz Wójt Gminy Rędziny.

Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 9 lat. Kolejne kategorie to: 10-11 lat, 12-13, 14-15 i wreszcie najstarsi, czyli dwie kategorie młodzieżowe 16-18 lat oraz 16-20 lat. Zatańczyły także najlepsze dorosłe polskie pary taneczne.

Na czas imprezy, podłoga hali sportowej została pokryta specjalnym parkietem.

Dwa turniejowe dni, cztery bloki taneczne każdego dnia, 430 startujących z różnych części Polski. Do Rędzin przybyli zawodnicy z Gdyni, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, ale także z Przemyśla, Rzeszowa i wielu innych miast. Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem w środowisku tanecznym i jest uznawana za wydarzenie na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Zapewne dlatego, co roku zjeżdżają do Rędzin dziesiątki tancerzy z całego kraju.

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary, statuetki oraz drobne upominki.

Imprezę uświetnił pokaz taneczny w wykonaniu dzieci ze szkoły „Zorba” działającej przy Ośrodku Kultury w Rędzinach.

Podczas turnieju nie zabrakło gestu wsparcia dla Ukrainy. Nagrodzeni podkreślili solidarność z Ukrainą przy okazji ogłoszenia wyników. Dodatkowo odbyła się zbiórka środków finansowych dla ukraińskiego wojska, zorganizowana przez Rusłanę Butko.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV