fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneNiebawem w Częstochowie ruszy rozbudowa ulic Głównej i Przejazdowej. Inwestycja warta jest...

Niebawem w Częstochowie ruszy rozbudowa ulic Głównej i Przejazdowej. Inwestycja warta jest ponad 100 mln zł

18 października ruszyć ma rozbudowa DK-46 – ulic Głównej i Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego w Częstochowie.

W Częstochowie ruszają kolejne prace remontowe. Tym razem dotyczą one rozbudowy DK-46 – ulic Głównej i Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego.

Umowę o dofinansowanie tego projektu podpisano w lutym 2017 r. w Warszawie, w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Zadanie uzyskało wsparcie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet IV Infrastruktura drogowa dla miast, Działanie 4.2 Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.

Niebawem w Częstochowie ruszy rozbudowa ulic Głównej i Przejazdowej. Inwestycja warta jest ponad 100 mln zł 1
Wyjazd przy Dospelu (fot. MK)

Projekt obejmuje rozbudowę DK-46 na odcinku o długości ok. 5,46 km od zachodniej granicy miasta do skrzyżowania z ul. Jadwigi i Św. Barbary oraz budowę nowej drogi tzw. obejścia ul. Św. Barbary na długości ok. 1,73 km do włączenia w ul. Pułaskiego.

W ramach projektu uwzględniono przebudowę głównych skrzyżowań oraz trzech istniejących obiektów mostowych (z zapewnieniem standardu nośności 115kN/oś), a także przebudowę i budowę infrastruktury naziemnej i podziemnej. Oprócz tego zadanie obejmuje: budowę ścieżek rowerowych, chodników, elementów Inteligentnego Systemu Transportu oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Niebawem w Częstochowie ruszy rozbudowa ulic Głównej i Przejazdowej. Inwestycja warta jest ponad 100 mln zł 2
Wyjazd z ul. Kolorowej na Przejazdową (fot. MK)

Celem jest stworzenie wysokoprzepustowego, bezpiecznego połączenia drogowego miasta z autostradą A1 i – co warto podkreślić – zmniejszenie uciążliwości związanych z nadmiernym ruchem drogowym. Wszystko to wpłynąć ma na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na całość kosztów związanych z realizacją projektu składają się – poza pracami projektowymi i budowlanymi – nadzór inwestorski (Inżynier Kontraktu), promocja projektu i wykupy gruntów. Zgodnie z umową o dofinansowanie planowany całkowity koszt inwestycji to 120 194 415,86 zł, uzyskane dofinansowanie wynosi zaś 96 697 572,99 zł.

Niebawem w Częstochowie ruszy rozbudowa ulic Głównej i Przejazdowej. Inwestycja warta jest ponad 100 mln zł 3
ul. Przejazdowa (fot. MK)

Prace związane z rozbudową ul. Głównej i ul. Przejazdowej mają ruszyć 18 października, na początek drogowcy zajmą się m.in. przebudową mostów i kanałów. W listopadzie rozpoczną się działania związane np. z zabezpieczeniem kanalizacji sanitarnej czy zabezpieczeniem wodociągu. Z kolei na grudzień planowane są wyburzenia. Projekt jest rozbudowany, harmonogram prac można podejrzeć na facebookowej stronie Rady Dzielnicy Gnaszyn-Kawodza. Zakończenie robót budowlanych przewidziano na wrzesień 2023 r.

Niebawem w Częstochowie ruszy rozbudowa ulic Głównej i Przejazdowej. Inwestycja warta jest ponad 100 mln zł 4
ul. Przejazdowa (fot. MK)

O czekających kierowców zmianach informują znaki, które drogowcy uaktualnili już przed weekendem. W okresie przebudowy ruch samochodowy będzie odbywał się wahadłowo. Przejazdy przez tory będą odbywały się jak dotychczas, a podczas ich przebudowy będzie czynna połowa przejazdu. Według zapowiedzi w czasie przebudowy autobusy będą kursowały częściej.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -