fbpx

Rowery miejskie wyjadą na ulice Częstochowy później niż to planowano. Powodem sytuacja epidemiczna w kraju

Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie, które od tego roku będzie się zajmować kwestiami związanymi z wypożyczalnią rowerów miejskich, poinformowało o przesunięciu startu kolejnego sezonu rowerowego w mieście.

Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią inauguracja sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego została przesunięta na drugą połowę kwietnia.

To nie koniec złych wiadomości dla miłośników dwóch kółek, którzy od wiosny do jesieni korzystali z wypożyczalni rowerów. Jak informuje CUK, problemy z dostawami części do stacji rowerowych oraz samych rowerów spowodowały, że plany rozszerzenia systemu trzeba przenieść na kolejne sezony.

Chodzi o projekt rozszerzenia systemu o nowe stacje w mieście, a także wprowadzenie nowego rodzaju rowerów oraz zawarcie umów z sąsiednimi gminami, w których także mogłyby pojawić się stacje w ramach systemu CRM. Zamierzenia te na razie trzeba będzie odłożyć. Na jak długo, teraz trudno dokładnie powiedzieć.

W połowie kwietnia, o ile sytuacja się nie pogorszy, Częstochowski Rower Miejski wystartuje więc z takim stanem posiadania, jak rok temu. W Częstochowie będą czynne 23 stacje dokujące i 215 jednośladami, z których część jest wyposażona w specjalne foteliki dla dzieci.

Rok temu pandemia również opóźniła start CRM. W 2020 roku z rowerów miejskich częstochowianie mogli korzystać dopiero od 6 maja. Miejmy nadzieję, że w tym roku tak źle nie będzie.

Dokładny termin uruchomiona wypożyczalni miejskich rowerów podany zostanie przez CUK w połowie tego miesiąca.

(fot. UM Częstochowa)