fbpx
Strona główna Polecane Rowerem z Myszkowa do Żarek

Rowerem z Myszkowa do Żarek

Samorządy gmin Żarki i Myszków oraz powiat myszkowski przystępują tej wiosny do pilotażowego uruchomienia systemu wypożyczania rowerów miejskich. Od 1 maja mieszkańcy tych gmin będą mogli wynajętym rowerem podróżować po powiecie myszkowskim.
W ramach programu uruchomione zostaną cztery stacje, każda będzie wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz w 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Za zadanie opowiada żarecki samorząd.
Jak poinformował burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, wyłoniono już firmę, która zajmie się systemem. Jest to Nextbike Polska S.A., spółka, która zrealizuje zadanie za kwotę 157 440,00 zł.
W Żarkach powstaną dwa przystanki rowerowe: na Nowym Rynku przy przystankach i w Leśniowie na terenie Turystycznej Frajdy. Kolejne dwa uruchomione będą w Myszkowie. Tam zlokalizowane mają być przy dawnym dworcu PKS oraz w obrębie Kompleksu Sportowego Dotyk Jury. Każda stacja wyposażona zostanie w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Zarejestrowani uczestnicy będą mieli całodobowy dostęp do systemu wypożyczalni.

  • W ramach systemu zostanie przygotowana, prowadzona i aktualizowana strona internetowa systemu i modułu rejestracyjnego oraz telefoniczne całodobowe biuro obsługi klientów — zapowiada Katarzyna Kulińska-Pluta z żareckiego samorządu. – Okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie będzie mógł być dłuższy niż 12 godzin bez przerwy.
    Pomysłodawcy projektu ustalili już cennik wynajmu jednośladów. Wygląda on następująco: do 30 min – 0 zł, od 31 do 60 minut – 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minuty i każda kolejna godz. – 4 zł. Opłata za przekroczenie dwunastogodzinnego wypożyczenia roweru to 200 zł.
    Wypożyczalnia rowerów ma działać od 1 maja do końca sierpnia.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here