fbpx
Strona głównaPolecaneRośnie liczba bezrobotnych w Częstochowie i powiecie częstochowskim

Rośnie liczba bezrobotnych w Częstochowie i powiecie częstochowskim

Rośnie liczba bezrobotnych w Częstochowie i powiecie częstochowskim.

Jak wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, ma koniec czerwca liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie wynosiła 7791 i wzrosła w porównaniu z majem o 520, czyli 7,2 procent.

W Częstochowie na koniec czerwca mieliśmy 4 432 osoby bezrobotne i zarejestrowane w PUP. W powiecie częstochowskim w urzędzie pracy zapisanych było 3 359 bezrobotnych. W obu przypadkach liczba osób pozostających bez pracy wzrosła w porównaniu z majem. I tak w mieście zanotowano wzrost liczby bezrobotnych o 8,4%, czyli 345 osób, a w powiecie częstochowskim o 5,5%, co dało 175 nowo zarejestrowanych osób pozostających bez zatrudnienia.

Wyraźnie widać, że kryzys wywołany przez pandemię mocno odciśnie się na sytuacji naszego lokalnego rynku pracy. Dla porównania rok temu, o tej samej porze, a więc na koniec czerwca bezrobotnych było 6 360 osób. Bezrobocie wzrosło o 1 431 osób, czyli 18,4%. Na koniec czerwca tego roku w rejestrach PUP-u figurowało 7791 osób.


Jak dowiedzieliśmy się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie, w lipcu urząd dysponował 130 ofertami pracy (były to oferty niesubsydiowane) na 526 wolnych miejsc pracy, w tym 1 ofertą pracy dla osób z niepełnosprawnościami.
W ostatnich tygodniach największe szansa na szybkie znalezienie pracy mieli pracownicy następujących branż: budownictwo, transport, handel, usługi oraz przemysł.

(IBS, fot. pixabay)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here