fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1

Rośnie basen

Przy ul. św. Jadwigi Królowej ruszyły prace związane z budową nowego obiektu sportowego. Obecnie zalewana jest betonem płyta fundamentowa oraz przygotowywane są zbrojenia stanowiące elementy podparcia niecek basenowych.

Kompleks sportowy składać się będzie z trzech basenów krytych: sportowego, rekreacyjnego oraz brodzika dla dzieci. Ten ostatni wyposażony zostanie w mierzącą 50 metrów zewnętrzną zjeżdżalnię. W obiekcie znajdą się również trzy wanny z hydromasażem, a także basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw. W kompleksie zaplanowano także miejsce na sauny i jacuzzi. W skład  budowanego obiektu wejdą ponadto: park edukacyjny oraz dziesięć pokojów gościnnych z łazienkami – po pięć dwuosobowych i czteroosobowych.

Samorząd Radomska przewiduje, że tylko w pierwszym roku funkcjonowania obiektu z tych wszystkich atrakcji skorzysta ponad 68 tysięcy osób. Są to bardzo ostrożne obliczenia, ponieważ gmina spodziewa się, że kompleks cieszyć się będzie dużym powodzeniem nie tylko wśród samych radomszczan, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości oraz gości odwiedzających miasto.

Na tę inwestycję władze samorządowe Radomska pozyskały 7 362 699,99 zł z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Ponadto samorząd złożył do Ministra Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 3.500.000 zł.

Kompleks sportowy przy ul. św. Jadwigi Królowej ma być gotowy w 2020 roku.
Gdy budowa będzie się zbliżać ku końcowi, w sprawie ustalenia zasad funkcjonowania kompleksu z podziałem na działalność komercyjną oraz szkolną czy treningową, odbędą się konsultacje ze stowarzyszeniami, klubami sportowymi oraz innymi podmiotami działającymi w mieście.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -