fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomRolety – nie tylko funkcjonalność

Rolety – nie tylko funkcjonalność

Dlaczego Polacy tak często decydują się na zakup rolet? Cenimy swoją prywatność, zachwycają nas ich walory estetyczne, a także funkcjonalność. Wybierając marketowe modele “na oko” nie zawsze jesteśmy zadowoleni z efektów. To właśnie dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest wizyta w Centrum Osłon Okiennych i konsultacja tematu ze specjalistą. Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet? Które modele sprzedają się najlepiej? Zapytaliśmy o to Marka Beresteckiego, właściciela salonu Vertika w Częstochowie.

Jakie trendy możemy zaobserwować na rynku rolet?

Wachlarz dostępnych możliwości naprawdę duży. Szczególnie popularne, co zresztą widać po oknach, są rolety materiałowe. W ostatnim czasie ogromną popularność zyskują także modele dzień/noc, które zastępują także nijako firanki. Pełnią one funkcje zarówno osłonową, jak i dekoracyjną. Koronnym argumentem jednak jest łatwość utrzymania ich w czystości. Nie trzeba ich zdejmować, prać. Większość tkanin ma atest antystatyczny, dzięki czemu nie przyciąga kurzu. Wszystkie rolety realizujemy pod wymiar, zgodnie z wymaganiami klienta.

Rolety – nie tylko funkcjonalność 1
Rolety okienne

Jak kształtują się ceny rolet? Czy cena idzie w parze z jakością?

Ceny rolet zależą przede wszystkim od materiału, rozmiaru i rodzaju zabudowy. Proste rolety, podobne do tych marketowych, to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych od sztuki. Niewiele różnią się one ceną, ale znacznie wyprzedzają jakością te dostępne w sklepach. Przy produkcji stosujemy tylko porządne materiały, a każde zlecenie realizujemy pod wymiar okna klienta. Rolety premium mogą kosztować nawet kilkaset złotych od sztuki. 

Rolety – nie tylko funkcjonalność 2
Rolety okienne

Jeśli czymś pobrudzimy roletę – jak ją wyczyścić?

To dobre pytanie! Tak jak wcześniej wspominałem, rolet nie trzeba prać z kurzu, gdyż wykonane są z włókien antystatycznych. Jeśli zabrudzimy ją jednak gdzieś miejscowo, możemy wyczyścić ją przy pomocy wilgotnej ściereczki, a w przypadku mocniejszych zabrudzeń, delikatnego, rozcieńczonego detergentu. Jeśli roleta jest nie do odratowania, najlepiej skontaktować się z nami, aby dokupić sam materiał. Nie musimy wówczas wymieniać całej konstrukcji rolety, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić.

Rolety – nie tylko funkcjonalność 3
Rolety okienne

Na co zwrócić uwagę przy doborze rolety?

Wszystko zależy od pomysłu, jaki mamy na aranżację naszego pokoju. W salonie dobrze sprawdzają się rolety dzień/noc, natomiast w sypialni, osoby ceniące sobie zaciemnienie, wybierają rolety Blackout – wówczas forma dekoracji schodzi na drugi plan. Wpływ na przepustowość światła ma kolor oraz gęstość tkaniny. Przy doborze aranżacji okiennej ogranicza nas tylko nasz budżet i wyobraźnia. Pamiętajmy jednak, że w przypadku rolet dzień/noc znacznie trudno będzie nam osiągnąć efekt zaciemnienia, mimo że wyglądają pięknie.

Rolety – nie tylko funkcjonalność 4
Rolety okienne

Jak wygląda sprawa montażu? Czy producenci dysponują profesjonalnymi ekipami montażowymi?

Generalnie większość klientów woli oddać to w ręce fachowców – zwłaszcza, gdy montujemy kilka, kilkanaście sztuk. Fachowcy radzą sobie z montażem znacznie szybciej niż przeciętny Kowalski, a także unikają amatorskich wpadek. W przypadku obsługi klienta indywidualnego nie wyobrażam sobie, aby przerzucać kwestie montażowo-pomiarowe na niego. Jeśli ktoś wyraża chęć zakupu, przyjeżdżamy, robimy odpowiednie pomiary, proponujemy dostępne rozwiązania, a później finalizujemy transakcję montażem. Wszystkie ceny produktów, które oferujemy klientom indywidualnym, zawierają już koszt montażu – nie ma zatem żadnych ukrytych kosztów. Nie wyobrażam sobie na ostatnim etapie inwestycji informować klienta o dodatkowych kosztach – jest to podejście całkowicie nieprofesjonalne. Wierzę, że to uczciwością się zdobywa serce klienta.

Czytaj także: Potrzeba matką wynalazku, czyli co w oknie wieszać?

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -