W Radomsku rok 2021 zapowiada się rokiem dużych inwestycji

0
220

Radomsko na rok 2021 zaplanowało dużo inwestycji. Będą one na poziomie 43 mln zł, z czego ponad połowa jest przeznaczona na rozbudowę infrastruktury drogowej.

Pieniądze z budżetu miasta w większej mierze będą wydane na inwestycje drogowe, które już trwają, jak np. rozbudowa ulic Kraszewskiego, Rozalii, Kolejowej oraz przebudowa ul. Piłsudskiego.

W Radomsku rok 2021 zapowiada się rokiem dużych inwestycji 1
Fot: UM Radomsko

W 2021 powstaną kolejne bardzo ważne inwestycje, których budowa będzie trwać kilka lat. M.in. do takich inwestycji należy budowa parkingu i zagospodarowanie terenu w centrum miasta pomiędzy ul. Reymonta i al. Jana Pawła II. Miasto przeznaczyło na ten cel 2 mln zł.

Zaplanowano również: rozbudowę strefy inwestycyjnej w Radomsku, II etap rozbudowy ul. Stara Droga (2,4 mln zł) oraz rozbudowę ul. Stolarzy (3,3 mln zł).

Poza inwestycjami drogowymi pieniądze z budżetu miasta trafia także do miejskich jednostek organizacyjnych. W zaplanowanych działaniach jest:

  • Przebudowa boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku – blisko 1 mln zł;
  • Termomodernizacja budynków Publicznego Przedszkola nr 9 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 – ponad 8 mln zł;
  • Projekt nowej przestrzeni dla kultury obejmujący zagospodarowanie kondygnacji podziemnych Miejskiego Domu Kultury w Radomsku – ponad 3,7 mln zł).

Wszystkie wymienione inwestycje otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych i krajowych.

Natomiast wśród projektów jednorocznych warto wymienić zakup piłkochwytów na boisko przy ul. Kościuszki za kwotę 30 tys. zł czy modernizację oświetlenia kortów tenisowych MOSiR w kwocie 27 tys. zł.

Na chwilę obecną w budżecie miasta przeważają inwestycje wieloletnie, ale z pewnością pojawią się nowe zadania jednoroczne w trakcie 2021 roku, gdy miasto rozliczy budżet z roku 2020 i ustalone zostaną wolne środki do dyspozycji.

W Radomsku rok 2021 zapowiada się rokiem dużych inwestycji 2
Fot: UM Radomsko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here