fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaRodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus” w Częstochowie. To będzie weekend pełen zabawy!

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus” w Częstochowie. To będzie weekend pełen zabawy!

W sobotę, 28 maja w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej 4 rozpocznie się dwudniowy Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus”. Wstęp na imprezę jest wolny!

Nowoczesne gry planszowe od lat zyskują na popularności. Przyczyniają się do tego nie tylko wymyślne strategie, ale i najwyższej jakości elementy jak karty, plansze, kości, żetony, znaczniki czy figurki. Wszystko to okraszone jest piękną szatą graficzną i osadzone w ciekawej tematyce. W efekcie planszówki gwarantują wiele godzin zabawy zarówno małym, jak i dużym graczom.

To właśnie grom planszowym poświęcona jest nowa impreza na kulturalnej mapie Częstochowy. Mowa o dwudniowym Rodzinnym Festiwalu Gier Planszowych „Zgrywus”, który rozpocznie się w sobotę, 28 maja. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest „Gazeta Regionalna”.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus” w Częstochowie. To będzie weekend pełen zabawy! 1
fot. z archiwum Mateusza Nienartowicza

Na gości czekać będą wystawcy z całej Polski oraz m.in. wypożyczalnia gier licząca ponad 400 tytułów!

– Przekrój tytułów będzie ogromny. Od gier dla dzieci po trudne i pełne elementów gry dla wyjadaczy. Żeby skorzystać z wypożyczalni, będzie trzeba podać kod z opaski, którą każdy uczestnik dostanie przy wejściu do hali. Opaski rozdawać będziemy w celach statystycznych, żeby wiedzieć, jak dużym zainteresowaniem cieszył się nasz festiwal. W wiele gier – także takich, które nie będą dostępne w wypożyczalni – będzie można zagrać na stoiskach naszych partnerów i wystawców – zapowiada Mateusz Nienartowicz, organizator i pomysłodawca festiwalu.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. – Słowo rodzinny w nazwie zobowiązuje, więc dla młodszych uczestników przygotowaliśmy kilka specjalnych punktów programu. Znajdzie się wśród nich gra plenerowa. W całej Hali rozmieszczone zostaną wskazówki prowadzące do nagród czekających u jednego z naszych wystawców. Kolejnymi propozycjami dla dzieci będą gra wielkoformatowa i walizka pełna zagadek do rozwiązania. Dla małych konstruktorów odbywać się będą warsztaty z budowania i walk robotów LEGO – mówi pomysłodawca imprezy.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus” w Częstochowie. To będzie weekend pełen zabawy! 2
Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus”

Jeśli chodzi o milusińskich, czekać na nich będzie też stoisko z tatuażami brokatowymi. Dodatkowo 28 maja o godz. 15 przewidziano również pokaz iluzjonistyczny.

Organizatorzy przewidzieli także dwa turnieje: w grę „Parki” oraz turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w grę „Osadnicy z Catanu”. – Zapraszamy wszystkich fanów gier, rozrywki, zabawy i każdego, kto chciałby miło spędzić najbliższy weekend. Nie trzeba znać planszówek. Można je poznać u nas. Nie trzeba mieć partnerów do grania, można ich znaleźć u nas. Nie trzeba być planszówkowym wyjadaczem i znawcą gier. Wiedzę można zdobyć u nas – zachęca do udziału Mateusz Nienartowicz.

Na miejscu dostępne będą również food trucki ze smacznym jedzeniem i napojami. W sobotę, 28 maja festiwal będzie czynny od godz. 10 do 20, a 29 maja – od godz. 10 do 18. Wstęp jest wolny. Szczegóły: www.zgrywus.com.pl i www.facebook.com/zgrywusgra.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus”. To nowość na kulturalnej mapie Częstochowy [ROZMOWA]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -