Restauratorzy w Galerii Jurajskiej otworzyli swoje lokale

0
236

Wzorem wielu lokali gastronomicznych, od dzisiaj także restauracje i kawiarnie zlokalizowane w Galerii Jurajskiej ponownie obsługują klientów. Poza daniami na wynos można tam zamówić również posiłek na miejscu. Wszędzie obowiązują ustalone z administratorami Galerii rygory sanitarne.

Restauratorzy w Galerii Jurajskiej otworzyli swoje lokale 1


Dziś 15 restauracji i kawiarni w Galerii Jurajskiej wznowiło swoją normalną działalność. Wszędzie obowiązują te same zasady. Jak informuje Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej, dania można kupować na wynos, ale także zjeść na miejscu, w specjalnie przygotowanej strefie food court. Została ona dostosowana do nowych zasad bezpieczeństwa zgodnych z wytycznymi służb sanitarnych.


I tak w strefie food court obowiązuje limit osób, mogących przebywać tam w tym samym czasie. Ponieważ miejsca tam jest dużo, jednocześnie posilać może się tam aż 190 osób. Jak informują przedstawiciele galerii, jeśli strefa się zapełni, klienci stojący w kolejce poproszeni zostaną o zaczekanie na swoją kolej w specjalnie wyznaczonym w tym celu miejscu.


Na całym obszarze, na którym znajdują się lokalne gastronomiczne, stoliki są oddalone od siebie na odległość dwóch metrów. Po każdym gościu stoły są obowiązkowo dezynfekowane. Co 15 minut dezynfekowane są także części wspólne.


Przy stolikach obowiązują także dodatkowe zasady. Przy jednym może usiąść rodzina lub osoby pochodzące z jednego domostwa. Przedstawiciele centrum handlowego przekonują, że fakt, iż stoliki ustawione są z zachowaniem dystansu społecznego sprawia jednak, że mogą przy nich siedzieć również większe grupy osób, które, np. razem wybrały się na zakupy.


W kolejce po zamówienie w lokalu samoobsługowym obowiązują te same zasady co w sklepach, a więc zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy klientami.
Wszystkie osoby oczekujące w kolejce, muszą mieć zasłonięte usta i nos. Osłonę twarzy można zdjąć dopiero w czasie posiłku.


Część stolików będzie niedostępna dla klientów. Wyłączone z użytkowania będą też dozowniki z napojami oraz bary sałatkowe. Elementy dodatkowe takie jak np. sztućce plastikowe czy cukier wydawane będą bezpośrednio każdemu klientowi. Dania na wynos wydawane będą na ladzie, w torbach. Kilka razy w ciągu dnia dezynfekowane będą także ekrany dotykowe do składania zamówień.
Na terenie całej Galerii zamontowano prawie 50 dozowników z płynem odkażającym. Galeria zachęca klientów do dezynfekcji rąk i korzystania z tych dozowników. W strefie gastronomicznej takich dozowników zainstalowano trzy.


Wśród czynnych restauracji i kawiarni można znaleźć w Galerii Jurajskiej: Bobby Burger, Cafe Duo, Consoni, Costa Coffee, Arianos Doner Kebab, Grycan, KFC, Makarun, McDonald’s, Mihiderka, Pizza Hut, So Coffee, Strefa Sushi, WOKing Oriental oraz Zdrowia Smak.
(Źródło: Galeria Jurajska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here