fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneRestaurator winny znieważenia częstochowskiej radnej

Restaurator winny znieważenia częstochowskiej radnej

Częstochowski restaurator, winny znieważenia radnej Jolanty Urbańskiej orzekł dzisiaj Sąd Rejonowy w Częstochowie.

W wydanym wyroku stwierdzono, że właściciel pubu Cosmo mieszczącego się w częstochowskiej dzielnicy Tysiąclecie znieważył kobietę zarówno zakazując jej wstępu do lokalu, jak i w miejscach publicznych: na Placu Biegańskiego i w częstochowskim urzędzie miejskim. Sąd nałożył na Jacka P. grzywnę w wysokości blisko 4 tysięcy złotych, obciążył go kosztami sądowymi, a także nakazał  wypłacić na rzecz Jolanty Urbańskiej nawiązkę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Sprawa ma swój początek w grudniu 2018 roku.  Wówczas właściciel pubu „Cosmo”  wywiesił w lokalu tablica z informacją: „Uwaga! Pub Cosmo nie dla lewaków; nie obsługujemy bandytów z niedomiaru sprawiedliwości (sędziów, prokuratorów, kuratorów etc.); wszelkich komunistów (multikulti, multisex, zielonych, genderowców etc.), współpracowników i sympatyków legalnych grup przestępczych (sb, pzpr europejskiego sojusza, trzyliterowcyh służb itp.)”. Po interwencji radnej Urbańskiej, która odwiedziła lokal, dodano napis: „Zakaz wstępu chuligańskim bojówkom KODu, radnej Jolancie Urbańskiej”.  

Po dodaniu tego wpisu Urbańska złożyła wniosek z powództwa publicznego dotyczący znieważenia jej osoby jako radnej przez właściciela lokalu.  Wiosną 2019 roku sąd uznał, że Jolanta Urbańska poszła to pubu nie jako radna, stwierdzając jednocześnie, że jej osoba została znieważona i może ona złożyć wniosek prywatny. Tak też zrobiła i rozpoczęła sprawę z powództwa prywatnego.

– Jestem bardzo szczęśliwa z powodu takiego wyroku – Jolanta Urbańska, radna, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowy. – Towarzyszyły mi dzisiaj duże emocje. To ważny wyrok nie tylko dla mnie. Walczyłam w tej sprawie nie tylko o moją godność, którą jak sąd dzisiaj przyznał naruszono. Takie segregowanie ludzi, wystawianie tabliczek z zakazem wstępu konkretnym osobom czy grupom  przywołuje na myśl najgorsze wydarzenia w historii. Przed wojną na jednej z polskich plaż ustawiono tabliczkę z informacją, że nie mogą z niej korzystać Żydzi. Ta sytuacji z Cosmo   skojarzyła mi się właśnie z tamtym wydarzeniem. Dzisiejszy wyrok to dla mnie dowód na to, jak ważne są niezawisłe sądy, które kierują się w swoim orzecznictwie prawem – dodała kobieta.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -