fbpx
Strona głównaDomInwestycjeRemonty częstochowskich szkół niemal na finiszu

Remonty częstochowskich szkół niemal na finiszu

Remonty częstochowskich szkół i przedszkoli udało się zakończyć prawie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Obecnie 10 dużych inwestycji termomodernizacyjnych jest finalizowanych. Łączny koszt zakończonych i kontynuowanych miejskich zadań oświatowych to ok. 40,8 mln zł.

Zadania takie, jak remont dachu, korytarzy, podłogi, szatni, sanitariatów, wymiana okien, instalacji centralnego ogrzewania, kotłowni czy budowa windy realizowane były w 19 miejskich placówkach oświatowych. Trwa jeszcze remont sali gimnastycznej w SP 38.

Sfinalizowana zostanie wkrótce także większość prowadzonych obecnie przez miasto inwestycji termomodernizacyjnych realizowanych ze środków europejskich, centralnych oraz miejskich. Kontynuowane prace nie powinny w istotny sposób wpływać na komfort nauki i pracy w szkołach i przedszkolach w rozpoczętym roku szkolnym.

W większości przypadków termin zakończenia inwestycji to koniec października br., pozostałe to koniec września i koniec listopada. Trzeba pamiętać, że prace w tych szkołach trwały już także w czasie minionego roku szkolnego i musiano je pogodzić z funkcjonowaniem szkół i przedszkoli.

Jeżeli chodzi o inwestycję w Technicznych Zakładach Naukowych – jest to największe z trwających zadań w największej częstochowskiej szkole średniej. Europejskie dofinansowanie miasto uzyskało dopiero pod koniec ubiegłego roku, więc tu prace będą trwały jeszcze do końca września 2023 r., ale wykonawca ma świadomość, że szkoła musi działać (kwestie wymiany instalacji c.o. są zaawansowane, większość prac termomodernizacyjnych w ciągu roku szkolnego będzie realizowana na zewnątrz).

Kolejną największą inwestycją (o wysokości 834 tys. zł) jest przebudowa sanitariów w IV LO im. Henryka Sienkiewicza, następnie budowa windy w VIII LO, usytuowanym przy ul. Worcella (koszt 500 tys złotych). Aby zobaczyć szczegółowy wykaz zakończonych większych remontów szkolnych, kliknij tutaj.

Obecnie prace remontowe trwają w SP 38, ul. Sikorskiego 56. Odbywa się tutaj remont sali gimnastycznej (koszt 242 tys. 556 zł). Planowy termin zakończenia inwestycji wypada 30.10.2022.Do tego czasu uczniowie mogą korzystać z drugiej, mniejszej sali gimnastycznej.

Inwestycje termomodernizacyjne, które nie zostały jeszcze ukończone, dotyczą 10 szkół. Są to: SP 22, MP 9, IX LO, VIII LO, II LO, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, SP nr 36, SP nr 42, MP 13, TZN.

LN/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie