Remis Rakowa z Pogonią Szczecin

Piłkarze Rakowa Częstochowa w 15. kolejce PKO BP Ekstraklasy zremisowali w niedzielę w Szczecinie z Pogonią 1:1.

Piłkarze Rakowa do Szczecina przylecieli z Lizbony, gdzie w czwartek grali ze Sportingiem w Lidze Europy i przegrali 1:2. O porażce w stolicy Portugalii czerwono-niebiescy musieli szybko zapomnieć i skoncentrować się na walce o ligowe punkty w PKO BP Ekstraklasie.

W pierwszej połowie inicjatywę na boisku miała Pogoń, która kilka razy zagroziła pod bramką Rakowa. Bardzo dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Rakowa Vladan Kovacević, a raz częstochowski zespół uratował słupek.

Po przerwie kibice doczekali się goli. Raków na prowadzenie wyszedł w 54. minucie. Władysław Kochergin podał w polu karnym do Bartosza Nowaka, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki Pogoni.

Częstochowianie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. Szczecinianie atakowali i w 67. minucie wyrównali na 1:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów.

Raków po 14. rozegranych meczach ma 27 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli. Po 15. kolejkach prowadzi Śląsk Wrocław (33 punkty), wiceliderem jest Jagiellonia Białystok (30 punktów), a na 3. miejscu plasuje się Lech Poznań (29 punktów).

Kolejny mecz w PKO BP Ekstraklasie Raków rozegra 25 listopada u siebie z Cracovią Kraków.

MR-K, fot: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa)

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Nowak (54.), 1:1 Gorgon (67.)

Raków: V. Kovacević – Tudor, Racovițan, Rundić (46. A. Kovacević), Berggren, Kochergin, Jean Carlos (46. Drachal), Plavsić, Yeboah (46. Nowak), Cebula (68. Lederman), Piasecki (75. Crnac).