Raków zdobył punkt i wciąż jest liderem

Piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali w sobotę 0:0 z Podbeskidziem Bielsko Biała. Po 23 kolejkach liderują w tabeli Fortuna I Ligi.

Częstochowianie mają imponujące statystyki. Przed wyjazdem do Bielska mieli na koncie 9 meczów bez porażki. W sobotę przedłużyli serię do 10. A nie mieli łatwego zdanie. Drużyna Podbeskidzia na początku sezonu nie zachwycała, ale w ostatnich tygodniach regularnie zdobywała punkty. W ostatniej kolejce rozbiła 5:0 nieźle spisujące się Wigry Suwałki, w dodatku grając na wyjeździe.

W sobotnim meczu Raków przeważał w pierwszej połowie. Powinien objąć prowadzenie, ale nie wykorzystał trzech okazji. Po przerwie swoje sytuacje mieli też gospodarze, ale w bramce Rakowa bardzo dobrze spisywał się Michał Gliwa. Pojedynek zakończył się więc remisem i podziałem punktów.

Częstochowianie wciąż są liderem Fortuna 1 Ligi. W 13 kolejkach zdobyli 28 punktów, cztery więcej od Sandecji Nowy Sącz i 7 od trzech zespołów z miejsc 3-5. Najbliższy mecz rozegrają dopiero 20 października. Na wyjeździe zmierzą się z GKS-em Tychy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – RKS Raków Częstochowa 0:0

Podbeskidzie: Fabisiak – Modelski, Wiktorski, Bougaidis, Oleksy, Płacheta, Palavandishvili, Rakowski (80. Rzuchowski), Sierpina, Gandara (73. Kozak), Goncerz (54. Kostorz).

Raków: Gliwa – Kasperkiewicz, Niewulis, Kościelny, Schwarz, Listkowski, Malinowski, Kun, Szczepański (83. Nwakali), Formella (75. Radwański), Musiolik.