Raków wygrał w Turcji sparing z mistrzem Azerbejdżanu

Po 11 dniach treningów piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali w tureckim Belek pierwszy z czterech sparingów. Czerwono-niebiescy pokonali mistrza Azerbejdżanu Qarabag Agdam 3:0.

Piłkarze Rakowa Częstochowa 2023 rok rozpoczęli od zwycięstwa. Co prawda był to mecz sparingowy, ale częstochowianie wygrali z mistrzem Azerbejdżanu FK Qarabach Agdam 3:0. To drużyna, która w ostatnich latach wygrywała z polskimi zespołami w europejskich pucharach…

Trener Rakowa Marek Papszun w piątkowym sparingu sprawdził 19 zawodników. Szansę gry dostali dwaj nowi piłkarze Rakowa: Jean Carlos Silva i Adrian Gryszkiewicz. Obydwa weszli na boisko w drugiej części meczu.

Raków wyszedł na mecz w mocnym składzie. Z podstawowych zawodników zabrakło jedynie Zorana Arsenica. Raków już w 10. minucie objął prowadzenie. Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Ivi Lopez i pokonał bramkarza rywali. Ivi Lopez na początku drugiej połowy podwyższył na 2:0. Wynik meczu ustalił Vladislavs Gutkovskis.

Przed częstochowską drużyną jeszcze 3 mecze kontrolne w tureckim Belek. Najbliższy już w poniedziałek z FCSB z Rumunii, a później ze słoweńską Olimpią Lublana i ukraińskim SK Dnipro-1.

MR-K, fot: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa)

FK Qarabag Agdam – Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Ivi Lopez (10.), 0:2 Gutkovskis (47.), 0:3 Gutkovskis (85.).

Raków: Kovacević – Svarnas, Petrasek (71. Racovițan), Rundić (71. Gryszkiewicz), Berggren (65. Papanikolaou), Papanikolaou (29. Lederman), Tudor (65. Długosz), Kun (46. Jean Carlos), Nowak (65. Musiolik), Ivi Lopez (71. Cebula), Piasecki (46. Gutkovskis).