Raków wygrał w Sosnowcu, ale bramkę zdobył dopiero w doliczonym czasie gry!

W 1/16 Fortuna Puchar Polski piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w Sosnowcu z Zagłębiem i awansowali do 1/8 rozgrywek. Swojego rywala w 1/8 PP poznają 21 października podczas losowania, które odbędzie się w siedzibie PZPN.

Piłkarze Rakowa jechali do Sosnowca w roli faworytów. Nie ma się co dziwić. Zespół z Częstochowy to aktualny obrońca Pucharu Polski. Czerwono-niebiescy zdobyli go też w 2021 roku. Teraz walczą o to, aby zdobyć Puchar Polski trzy razy z rzędu…

Pojedynek 9. zespołu Fortuna 1 Ligi z liderem PKO BP Ekstraklasy przebiegał pod dyktando gości, choć drużyny nie stworzyły sobie poważnych okazji do zdobycia bramki i na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 0:0.

W przerwie w drużynie Rakowa doszło do jednej zmiany. Daniela Szelągowskiego zastąpił bardziej doświadczony Bartosz Nowak. Później pojawili się jeszcze Gianis Papanikolau i Fabian Piasecki. Raków jako faworyt cały czas stara się zadać decydujący cios. Udało się dopiero w doliczonym czasie gry. Sędzia przedłużył mecz o 6 minut, a w 5. minucie doliczonego czasu gry Władysław Kochergin uderzył z dystansu i pokonał dobrze znanego w Częstochowie bramkarza Zagłębia… Mateusza Kosa.

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Kochergin (90.)

Raków: Trelowski – Svarnas, Petrasek, Arsenić, Kun, Bergrren, Lederman (62. Papanikolau), Sorescu, Szelągowski (46. Nowak), Kochergin, Gutkovskis (62. Piasecki).

Partnerem wyjazdu jest DMK Invest Materiały budowlane Konopiska i Strefa Męskiego Strzyżenia Wierzchowisko