Raków wygrał w Lubinie i długą przerwę zimową spędzi w dobrych nastrojach

W ostatnim ligowym meczu w PKO BP Ekstraklasie w 2022 roku piłkarze Rakowa wygrali w Lubinie z Zagłębiem 2:1 i pokazali, że runda jesienna należała do nich…

To, że Raków będzie mistrzem półmetka w PKO BP Ekstraklasie i przerwę zimową spędzi w fotelu lidera, było wiadomo od kilku kolejek. Częstochowscy piłkarze w ostatnim meczu 2022 roku chcieli wygrać i w dobrych nastrojach spędzić bardzo długą przerwę. Rozgrywki w PKO BP Ekstraklasie będą wznowione w ostatni weekend stycznia 2023 roku. Raków w pierwszym meczu rundy wiosennej zagra na wyjeździe z Wartą Poznań.

Do sobotniego meczu w Lubinie zawodnicy Rakowa przystąpili po środowej wygranej w 1/8 Pucharu Polski w Szczecinie, gdzie pokonali Pogoń 1:0 i awansowali do ćwierćfinału. Drużyna trenera Marka Papszuna nie wracała do Częstochowy tylko trenowała „po drodze”. – Nie chcemy tracić cennego czasu na podróże dlatego nie wracamy do Częstochowy – mówił w Szczecinie trener Rakowa Marek Papszun.

Zagłębie w 16 kolejkach zdobyło 17 punktów. Dlatego lider Raków był zdecydowanym faworytem spotkania.

Piłkarze Rakowa już w pierwszej połowie pokazali, że przyjechali do Lubina po 3 punkty i udane zakończenie 2022 roku. W 18. minucie Deian Sorescu popisał się ładną akcją i strzałem. I Raków objął prowadzenie. W 28. minucie było już 2:0 dla Rakowa. Drugiego gola strzelil Stratos Svatrnas! Goście utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron Raków kontrolował wydarzenia na boisku i niesiony dopingiem dużej grupy kibiców z Częstochowy utrzymał prowadzenie, zdobył ważne 3 punkty i po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy Rakowa razem z fanami mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Gospodarze walczyli do końca i w końcówce zniwelowali straty na 1:2. Bramkę z rzutu karnego zdobył Kacper Chodyna. Ale to było wszystko, na co pozwolił Raków…

Radość będzie trwała długo, bo rozgrywki w PKO BP Ekstraklasie zostaną wznowione dopiero pod koniec stycznia 2023 roku. Raków na pierwszy mecz w rundzie wiosennej pojedzie do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą Poznań.

Raków Częstochowa po 17 kolejkach ma 41 punktów i został mistrzem półmetka w PKO BP Ekstraklasie.

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Sorescu (18.) 0:2 Svarnas (28.), 1:2 Chodyna (88.)

Raków: Kovacević – Svarnas, Tudor, Aresenić (46. Niewulis), Kun, Papanikolau 71. Nowak), Kochergin, Sorescu (82. Długosz), Ivi Lopez (71. Lederman), Nowak (60. Berggren), Piasecki.

Partnerami wyjazdu są: DMK Invest materiały budowlane Konopiska i miks-stal.pl (blachy, rury, prefabrykaty)