Raków wygrał w Gdańsku z Lechią i powiększył przewagę w PKO BP Ekstraklasie!

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w Gdańsku z Lechią aż 3:0, utrzymali pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy i powiększyli przewagę nad wiceliderem do 5 punktów!

Piłkarze Rakowa jechali do Gdańska walczyć o 9 zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie. Przed 13. kolejką Raków miał 2 punkty przewagi nad wiceliderem Legią Warszawa. Legia w piątek walczyła w Płocku z Wisłą i przegrała 1:2. Drużyna z Płocka zrównała się punktami z Legią (po 24 punkty) i awansowała na 2. miejsce w tabeli.

Raków bardzo dobrze rozpoczął mecz w Gdańsku. Już w 6. minucie Patryk Kun mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Lechii Dusana Kuciaka. W 21. minucie było już 2:0 dla Rakowa. Kun z lewej strony dośrodkował do Mateusza Wdowiaka, który uderzył głową na bramkę gospodarzy. Kuciak odbił piłkę, ale dobił ją Bartosz Nowak i było 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Rakowa. Deian Sorescu podał do Stratosa Svarnasa, ten próbował strzelać „przewrotką”, ale ze strzału wyszło… podanie do Mateusza Wdowiaka, który z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki gdańszczan i podwyższył wynik spotkania na 3:0!

Podopieczni trenera Marka Papszuna cały czas dominowali na boisku, ale kibice nie doczekali się więcej bramek. W 89. minucie Lechia trafiła piłką do bramki Rakowa, ale sędziowie odgwizdali pozycję spaloną.

Czerwono-niebiescy po zwycięstwie w Gdańsku mają 29 punktów i są na 1. miejscu w tabeli z 5 punktową przewagą nad 2. Wisłą Płock.

Piłkarze Rakowa kolejny mecz rozegrają 18 października w Sosnowcu, gdzie zmierzą się z Zagłębiem w ramach Pucharu Polski. Kolejny mecz w PKO BP Ekstraklasie rozegrają 22 października w Częstochowie, gdy podejmować będą Koronę Kielce.