Raków wygrał sparing ze Zniczem

Po bramkach Piotra Malinowskiego, Andrzeja Niewulisa i Macieja Domańskiego Raków wygrał w piątek z II-ligowym Zniczem Pruszków. Aktualnie zespół przebywa na zgrupowaniu do Turcji.

Piłkarze lidera Fortuna I ligi intensywnie przygotowują się do drugiej części sezonu. Mają już za sobą zgrupowanie w Jarocinie i trzy mecze sparingowe (wszystkie zwycięskie), a obecnie przebywają na dwutygodniowym zgrupowaniu w Turcji, gdzie przejdą kolejne testy formy. Tym razem z drużynami z Rosji, Ukrainy i Słowenii.

Na zgrupowanie pojechał także 26-letni napastnik Patrick Friday Eze, który przed kilkoma dniami podpisał kontrakt z klubem. Kontrakt Nigeryjczyka został zawarty na pół roku z opcją przedłużenia kolejne 3 lata. W przeszłości Patrick Friday Eze występował między innymi w klubach z Turcji, Arabii Saudyjskiej i Serbii, gdzie w 99 spotkaniach strzelił 37 bramek. Na koncie ma również dwa mecze w rozgrywkach Ligi Europejskiej w barwach tureckiego Konyasporu.

Ostatni sparing rozegrany został na bocznym boisku stadionu przy ul. Limanowskiego. Toczył się pod dyktando Rakowa, który do przerwy prowadził ze Zniczem Pruszków 1:0, a w drugiej połowie zdobył kolejne dwa gole i odniósł zwycięstwo.

Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Malinowski (35.), 2:0 Niewulis (61.), 3:0 Domański (68.)

Raków: Gliwa – Góra, Kościelny (30’ Niewulis), Kasperkiewicz, Malinowski, Apolinarski, Figiel, Noiszewski, Listkowski, Szczepański, Musiolik

II połowa: Szumski – Góra (77’ Skibiński), Niewulis, Kaspierkiewicz (60’ Kościelny), Mondek, Sapała, Schwarz, Domański, Kun, Wróblewski, Zachara