Raków wreszcie wygrał na wyjeździe! Piękne okienko Crnaca!

W zaległym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał w Kielcach z Koroną. Częstochowianie tracą już tylko 2 punkty do lidera Jagiellonii Białystok!

Piłkarze Rakowa Częstochowa jechali do Kielc po remisie z Puszczą Niepołomice dlatego w zaległym spotkaniu z Koroną cel był jeden! Zwycięstwo i 3 punkty, które pozwoliłyby zbliżyć się do lidera na 2 punkty. I zadanie zostało zrealizowane. Raków wygrał choć ostatnie 20 minut musiał grać w osłabieniu, bo 2 żółtą kartkę zobaczył Zoran Arsenić. Trener Rakowa Dawid Szwarga do gry musiał wpuścić Adnana Kovacevicia…

Środowy mecz w Kielcach Raków rozpoczął od piekielnego uderzenia. Już po 6. minutach gry było 2:0 dla częstochowian. Najpierw w 3. minucie pięknym strzałem w okienko zza pola karnego popisał się Ante Crnac, a trzy minuty później w objęciach kolegów znalazł się Vladislavs Kochergin.

Raków prowadząc 2:0 kontrolował wydarzenia na boisku i zszedł na przerwę prowadząc 2:0.

Po zmianie stron Korona atakowała groźnie, a Raków czekał na kontry. Trzecia bramka jednak nie chciała wpaść. Na domiar złego Raków od 70. minuty musiał grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Zoran Arsenić.

Czerwono-niebiescy utrzymali prowadzenie, zdobyli bardzo ważne 3 punkty i mają już tylko 2 „oczka” straty do lidera Jagiellonii Białystok i wicelidera Śląska Wrocław. Dla Rakowa była to pierwsza wygrana w 2024 roku na wyjeździe!

Kolejny mecz Raków rozegra w niedzielę w Łodzi z ostatnim w tabeli PKO BP Ekstraklasy ŁKS-em… I celem będą 3 punkty przed przerwą na grę reprezentacji…

Korona Kielce – Raków Częstochowa 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Crnac (3.), 0:2 Kochergin (6.)

Raków: Kovacević -Svarnas, Arsenić, Racovitan, Otieno (55. Jean Carlos), Berggren, Kochergin, Tudor, Nowak (82. Barath), Yeboah (71. A. Kovacević), Crnac (82. Zwoliński).