Raków rozbił Wisłę Płock 7:1! Aż 4 gole Gutkovskisa w pierwszej połowie!!!

Piłkarze Rakowa Częstochowa bardzo mocnym akcentem pożegnali się z kibicami w Częstochowie. W przedostatnim meczu rundy jesiennej rozbili 5. w tabeli Wisłę Płock aż 7:1. Cztery gole w pierwszej połowie zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Piłkarze Rakowa w sobotnim meczu z Wisłą Płock walczyli o miano niepokonanych w rundzie jesiennej w Częstochowie. W dotychczasowych spotkaniach piłkarze trenera Marka Papszuna wygrali aż 7 razy i odnotowali tylko jeden remis. W sobotni wieczór poprawili statystykę…

Sobota rozpoczęła się bardzo dobrze dla Rakowa. Kilka godzin przed meczem działacze Rakowa poinformowali o pozyskaniu kolejnego sponsora strategicznego. To Grupa Tauron Polska Energia, która jest spółką Skarbu Państwa.

W konferencji prasowej wzięli udział: europoseł Jadwiga Wiśniewska (PiS), prezes Tauron Paweł Szczeszek oraz prezes Rakowa Adam Krawczak i Przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Wojciech Cygan.

O godz. 20 na boisko wybiegli piłkarze lidera z 5. drużyną PKO BP Ekstraklasy Wisłą Płock. Faworytem byli częstochowianie, którzy w minioną niedzielę wygrali w Poznaniu z mistrzem Polski Lechem 2:1. Ten sam Lech kilka dni później pokonał 3:0 hiszpański Villareal i awansował do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy…

Spotkanie ułożyło się wyśmienicie dla Rakowa, a Wisła została zdeklasowana przez częstochowskich piłkarzy 7:1. Już po 7 minutach gry było 2:0 dla Rakowa! Pierwszego gola już w 3. minucie strzelił Vladislavs Gutkovskis. „Gutek” w 7. minucie podwyższył na 2:0. Swojego hat-tricka zdobył w 37. minucie po strzale z rzutu karnego. W 40. minucie Gutkovskis podwyższył na 4:0 i zdobył swojego 4 gola w meczu! To najwidoczniej zdekoncentrowało czerwono-niebieskich, bo Wisła tuż przed przerwą trafiła do bramki Vladana Kovacevicia.

Po zmianie stron Raków nadal próbował podwyższyć wynik. W 60. minucie do bramki Wisły trafił Bartosz Nowak i było 5:1 dla czerwono-niebieskich… Później podopieczni trenera Marka Papszuna kontrolowali wydarzenia na boisku i spokojnie utrzymali zwycięstwo do końca. Gości dobił jeszcze Vladyslavs Kochergin, który w końcówce zdobył 2 gole!. Tym samym Raków mógł się cieszyć z 8 zwycięstwa w tym sezonie przy L83 i 12 w lidze!To najwyższe zwycięstwo Rakowa w PKO BP Ekstraklasie.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 7:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Gutkovskis (3.), 2:0 Gutkovskis (7.), 3:0 Gutkovskis (37.), 4:0 Gutkovski (40.) 4:1 Davo (45.), 5:1 Nowak (60.), 6:1 Kochergin (89.), 7:1 Kochergin (90.)

Raków: Kovacević – Svarnas, Petrasek (33. Długosz), Arsenić, Kun, Papanikolau (76. Berggren), Kochergin, Tudor, Ivi Lopez (76. Lederman), Gutkovskis (64. Piasecki), Nowak, (65. Wdowiak),