Raków pokonał Wisłę Kraków i od zwycięstwa rozpoczął 2022 rok!

Po 50 dniach przerwy piłkarze Rakowa powrócili do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie. W pierwszym oficjalnym meczu w 2022 roku czerwono-niebiescy zagrali z Wisłą Kraków i pokonali „Białą Gwiazdę” 2:0!

Piłkarze Rakowa ostatni mecz w 2021 roku rozegrali 18 grudnia. Na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 rozbili Jagiellonię Białystok aż 5:0 co jest największym zwycięstwem Rakowa w historii rozgrywek w Ekstraklasie. Częstochowscy piłkarze przerwę zimową spędzili na wysokim 3. miejscu w tabeli. Wiosną mają walczyć o podium, medal i grę w europejskich pucharach…

Piłkarze Rakowa przystępując do niedzielnego pojedynku z Wisłą Kraków znali piątkowe i sobotnie wyniki w PKO BP Ekstraklasie. Wiedzieli, że wicelider Pogoń Szczecin wygrał w Gliwicach z Piastem oraz Lechia Gdańsk pokonała Śląsk Wrocław i zepchnęła Raków na 4. pozycję. Dlatego piłkarze Rakowa wyszli w niedzielę na boisko z myślą o zwycięstwie i odrobieniu straty do Pogoni, a także z myślą o powrocie na 3. miejsce w tabeli i wyprzedzeniu gdańskiej Lechii. W podświadomości wiedzieli też, że w niedzielę gra lider Lech Poznań, a w poniedziałek Radomiak Radom, który ma tyle samo punktów co Raków…

Raków w przerwie zimowej kupił 3 piłkarzy. Młodzieżowego reprezentanta Polski Szymona Czyża z Warty Poznań oraz dwóch zawodników z rumuńskiej ekstraklasy: Deiana Sorescu i Romana Racovitana, którzy też są reprezentantami swojego kraju. Kibice Rakowa zastanawiali się, kto z nich zadebiutuje w podstawowej jedenastce częstochowskiego zespołu. Od pierwszej minuty nikt się nie pojawił, ale cała trójka była na ławce rezerwowych. W drugiej połowie zadebiutowali Bogdan Racovitan i Szymon Czyż.

Pierwsza połowa nie dostarczyła emocji. Piłkarze nie stworzyli poważnej sytuacji, po której mogła paść bramka. Zdecydowanie ciekawiej było na trybunach. Kibice Rakowa i Wisły (po raz pierwszy po remoncie kibice gości pojawili się na stadionie) stworzyli atmosferę piłkarskiego widowiska. Zdecydowanie ciekawiej było po przerwie. Raków wyszedł na prowadzenie w 55. minucie. Gola z rzutu karnego zdobył Fran Tudor. W 60. minucie mogło być 2:0, ale mocny strzał Vladislavsa Gutkovskisa obronił Mikołaj Biegański.

Co się odwlecze to nie uciecze… Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 74. minucie Mateusz Wdowiak.

Piłkarze Rakowa po 20 kolejkach mają na koncie (38) punktów i zajmują 3. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

– Cieszę się, że rundę wiosenną wreszcie rozpoczęliśmy od zwycięstwa – mówi trener Rakowa Marek Papszun. – W poprzednich sezonach było z tym różnie.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Tudor (55.), 2:0 Wdowiak (74.)

Raków: Kovacević – Petrasek, Arsenić, Tudor (80. Poletanović), Papanikolau, Lederman (80. Czyż), Kun, Długosz (74. Racovitan), Sturgeon (80. Ivi Lopez), Wdowiak, Gutkovskis (83. Musiolik).