Raków pokonał Spartaka Trnava i zameldował się w 4. rundzie eliminacji LKE

Piłkarze Rakowa awansowali do 4. i ostatniej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Częstochowianie w czwartek pokonali w rewanżowym spotkaniu Spartak Trnava 1:0, a wieczorem dowiedzą się, z kim zmierzą się o awans do grupowych rozgrywek LKE.

Piłkarze Rakowa eliminacje do LKE rozpoczęli od 2. rundy, w której zmierzyli się z FC Astana z Kazachstanu. Czerwono-niebiescy wygrali 5:0 i 1:0 na wyjeździe. Tym samym pewnie awansowali do 3. rundy. Teraz podopieczni trenera Marka Papszuna rywalizowali ze słowackim Spartakiem Trnava. Raków tydzień temu wygrał w Trnavie 2:0 i wypracował sobie bardzo dobrą zaliczkę przed rewanżem. W Częstochowie wystarczyło postawić tylko kropkę nad „i” i awansować do 4. rundy eliminacji.

Tak też się stało. Raków wygrał tydzień temu na Słowacji, ale w minioną niedzielę przegrał w PKO BP Ekstraklasie w Zabrzu z Górnikiem. Dlatego w meczu ze Spartakiem czerwono-niebiescy chcieli sobie odbić to niepowodzenie.

Kibice spodziewali się twardej walki i taka też była. Goście próbowali grać ostro i na pograniczu faulu. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a piłkarze obu drużyn nie stworzyli poważniejszych okazji do zdobycia bramki.

Kibice, których było na meczu ponad 5400 na pierwszą bramkę musieli czekać do 68. minuty. Gola zdobył Władysław Kochergin. Raków prowadził 1:0 i praktycznie rozstrzygnął losy awansu do 4. rundy eliminacji. Gospodarze utrzymali prowadzenie i odnieśli 4 zwycięstwo w tegorocznych europejskich pucharach! Był to też 9 mecz Rakowa w Europie na 10 bez straconego gola…