fbpx

Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły…

Piłkarze Rakowa Częstochowa zgodnie z oczekiwaniami pokonali Lechię Gdańsk 4:0. Swój mecz wygrała też w piątek Legia Warszawa więc świętowanie mistrzostwa Polski trzeba odłożyć. Częstochowskim piłkarzom do mistrzostwa Polski brakuje już tylko 1 punkt!

Piłkarze Rakowa do meczu z Lechią Gdańsk przystępowali znając wynik spotkania Legia Warszawa – Wisła Płock [wygrana Legii 2:0 – red.]. Raków przed piątkowym meczem miał 11 punktów przewagi nad Legią i 5 kolejek do końca sezonu. Optymistyczny scenariusz zakładał, że częstochowianie już dzisiaj zapewnią sobie oficjalnie Mistrzostwo Polski. Przy porażce Legii z Wisłą Raków do mistrzostwa potrzebował tylko remisu z Lechią. W przypadku remisu Legi z Wisłą częstochowscy piłkarze musieli wygrać z Lechią, aby w piątkowy wieczór przypieczętować na swoim stadionie mistrzostwo Polski! Kibice Rakowa zastanawiali się też, na jakie składy postawią trenerzy finalistów Pucharu Polski? Czy Legia, która ma już tylko teoretyczne szanse na wygranie PKO BP Ekstraklasy będzie oszczędzać siły na wtorkowy finał PP z Rakowem? Legia wygrała swój mecz z Wisłą 2:0 więc było pewne, że przy Limanowskiego w piątkowy wieczór święta jeszcze nie będzie… Ale i tak kibice śpiewali „Mistrz, mistrz! Raków mistrz!”

Lider PKO BP Ekstraklasy Raków był zdecydowanym faworytem w starciu z 17. w tabeli Lechią, która walczy o utrzymanie i ma aż 6 punktów straty do bezpiecznego 15. miejsca.

Spotkanie w pierwszej połowie było dość wolne i senne. Piłkarze nie potrafili wypracować jakiś porywających akcji, po których mogły paść gole. Dopiero w doliczonym czasie gry Fabian Piasecki wyszedł na czystą pozycję, przelobował bramkarza Lechii i zdobył gola na 1:0.

W drugiej części meczu przewaga należała do gospodarzy, a bramkę na 2:0 strzelił Vladyslav Kochergin. Na 3:0 podwyższył Gianis Papanikolau, a wynik meczu ustalił Vladislavs Gutkovskis…

Losy mistrzostwa Polski mogą oficjalnie rozstrzygnąć się już w następnej kolejce. Raków 7 maja zagra w Kielcach z Koroną. Do mistrzostwa wystarczy mu remis lub potknięcie Legii…

MR-K, fot: AK

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Piasecki (45.), 2:0 Kochergin (75.), 3:0 Papanikolau (82.), 4:0 Gutkovskis (40.)

Raków: Trelowski – Svarnas, Arsenić, Racovitan, Carlos (77. Długosz), Kochergin (77. Cebula), Papanikolau, Tudor, Wdowiak (64.Bergrren), Nowak (30. Lederman)), Piasecki (64. Gutkovskis).

Partnerem relacji jest DMK Invest materiały budowlane Konopiska

Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły... 2
Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły... 3
Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły... 4
Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły... 5
Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły... 6
Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły... 7
Raków pokonał Lechię, ale szampany jeszcze nie wystrzeliły... 8