Raków – Piast 1:2

Raków - Piast 1:2 2

Niestety wyjazd do Gliwic nie będzie przez Częstochowską drużynę dobrze wspominany. Już w 6 minucie po składnej akcji Raków strzelił bramkę ( Felix Forbes z asystą Szczepańskiego ) , później długo nasza drużyna kontrolowała przebieg zdarzeń na boisku tak, że gospodarze nie mieli klarownych sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki.

W drugiej połowie mocniej zaatakował Piast lecz to Raków miał w 54 minucie piłkę, która mogła przesądzić o wyniku meczu. Znów dogrywał Szczepański, tym razem do Bartla i niestety skończyło się jedynie poprzeczką. Raków parł dalej do zdobycia bramki strzelali Szczepański, Skóraś.

W 74 minucie spotkania dochodzi do oblężenia bramki Częstochowian a po akcji w której gospodarze reklamowali rękę u naszego zawodnika VAR jak się okazało miał zdecydować o losach spotkania. Sędzia decyduje o rzucie karnym i czerwonej kartce za zagranie ręka przez Sapałę. Raków traci i bramkę z rzutu karnego ( Felix ) i zawodnika usuniętego z boiska. Podwójna kara wydaje się być mocno przesadzona.

Raków mimo to próbuje walczyć lecz w 81 minucie pechowa interwencja Skórasia i mamy 2:1 dla Piasta. Pomimo walki obu drużyn do końca przedłużonego o 5 minut spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Niestety pomimo dobrej gry nasza drużyna nie wróciła do Częstochowy z punktami.