Raków pewnie pokonał Stal Mielec

Piłkarze Rakowa Częstochowa odnieśli drugie zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie. Mistrzowie Polski po golach Gianisa Papanikolau i Bartosza Nowaka pokonali Stal Mielec 2:0.

Piłkarze Rakowa nie mogą narzekać na nudę. We wtorek grali na Cyprze z Arisem Limassol i wygrali 1:0. Nie mieli zbyt dużo czasu, aby odpocząć i przygotować się do sobotniego meczu ze Stalą Mielec. Trener Rakowa Dawid Szwarga ponownie przemeblował podstawowy skład.

W wyjściowym składzie Rakowa zagrał m.in. bramkarz Antonis Tsiftsis. Debiut zaliczył też Dawid Drachal.

Raków po pierwszej połowie prowadził 1:0. Gola w doliczonym czasie gry przed przerwą zdobył Gianis Papanikolau. Na 2:0 podwyższył w 64. minucie Bartosz Nowak.

Raków utrzymał prowadzenie, odniósł drugie zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie zdobył ważne 3 punkty.

Częstochowianie już we wtorek w Sosnowcu rozegrają bardzo ważne spotkanie z mistrzem Danii FC Kopenhaga. Będzie to pierwszy mecz 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

MR-K, fot: Adam Kostyra

Raków Częstochowa – Stal Mielec 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Papanikolau (45.), 2:0 Nowak (64.)

Raków: Tsiftsis – Rundić, Arsenić (46. A. Kovacevic), Racovitan, Sorescu, Papanikolau, Lederman, Tudor (68. Jean Carlos), Nowak (68. Kittel), Drachal (81. Cebula), Zwoliński (81. Piasecki).