Raków pewnie pokonał Puszczę Niepołomice

W meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa pewnie pokonali Puszczę Niepołomice 2:0.

Po dwóch meczach z FC Kopenhaga w 4. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów piłkarze Rakowa Częstochowa wrócili do rozgrywek w PKO BO Ekstraklasie. W niedzielny wieczór podejmowali Puszczę Niepołomice. Czerwono-niebiescy pewnie pokonali beniaminka PKO BP Ekstraklasy.

Raków na prowadzenie wyszedł już w 19. minucie. Gola zdobył Sonny Kittel. Na 2:0 podwyższył Bartosz Nowak choć na pełną radość musiał poczekać, bo gol został uznany po analizie VAR. Pierwotnie sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną i sędzia główny nie uznał gola. Błąd został jednak naprawiony po wideoweryfikacji.

Gospodarze utrzymali dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron częstochowianie przeważali, ale kontaktowego gola w 81. minucie zdobyli piłkarze Puszczy. Tym razem po analizie VAR gol dla Puszczy został anulowany i Raków nadal prowadził 2:0…

Raków na 3:0 mógł podwyższyć w 88. minucie, ale po rajdzie Yohna Yeboah piłka trafiła w słupek bramki Puszczy…

Częstochowianie kontrolowali wydarzenia na boisku i odnieśli pewne zwycięstwo dopisując sobie kolejne 3 punkty.

Raków po 5 rozegranych meczach ma 10 punktów. Do lidera Legii Warszawa traci 3 punkty.