fbpx

Raków jedzie do Graz walczyć o Ligę Konferencji Europy

W 5. meczu fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Rakowa Częstochowa zagrają w czwartek w austriackim Graz ze Sturm. Częstochowianie muszą wygrać, by myśleć o awansie do fazy play-off Ligi Konferencji Europy.

Po czterech kolejkach Ligi Europy Raków ma na koncie 1 punkt i zajmuje 4. miejsce w swojej grupie. Czerwono niebiescy stracili już szansę na dwa czołowe miejsca i awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Przed 5. kolejką w tabeli grupy D prowadzi Atalanta Bergamo z 10 punktami. Wiceliderem jest Sporting Lizbona, który ma 7 punktów. Na trzeciej pozycji plasuje się Sturm Graz, który ma 4 punkty. Tabelę z 1 punktem zamyka Raków.

Częstochowscy piłkarze nie mają już szans na grę w fazie pucharowej Ligi Europy, ale cały czas walczą o awans do fazy play-off Ligi Konferencji Europy. Da to 3. miejsce w tabeli. Do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki. Raków w czwartek zagra w Graz ze Sturm, a w ostatniej kolejce podejmować będzie w Sosnowcu włoską Atalantę Bergamo. Podopieczni trenera Dawida Szwargi muszą wygrać w Austrii, aby myśleć o 3. pozycji i awansie. Jeśli zremisują lub przegrają to stracą szansę na 3. miejsce w tabeli i awans…

Dlatego Raków bardzo poważnie podchodzi do czwartkowego spotkania. Czerwono-niebiescy przegrali w Sosnowcu ze Sturm 0:1. Kibice Rakowa wierzą, że czerwono-niebiescy zrewanżują się w Graz rywalom i odniosą pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy.

MR-K, fot: AK

Partnerami relacji są:

DMK Invest materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Nowa Deweloper, Nowa Częstochowa, Nowy Reden (www.nowadeweloper.pl)

Aperto okna (www.aperto.com.pl)

Raków jedzie do Graz walczyć o Ligę Konferencji Europy 2
Raków jedzie do Graz walczyć o Ligę Konferencji Europy 3
Raków jedzie do Graz walczyć o Ligę Konferencji Europy 4
Raków jedzie do Graz walczyć o Ligę Konferencji Europy 5
Raków jedzie do Graz walczyć o Ligę Konferencji Europy 6
Raków jedzie do Graz walczyć o Ligę Konferencji Europy 7