Raków jedzie do Bielska po dziewiąte zwycięstwo w sezonie

0
232
fot. zdjęcie podglądowe

 

 

Piłkarze Rakowa Częstochowa mają za sobą serię 9 meczów bez porażki, a o jej przedłużenie powalczą w sobotę w Bielsku Białej z drużyną Podbeskidzia.

Przed tygodniem, w pojedynku na szczycie tabeli Fortuna I Ligi Raków pokonał 2:1 Bytovię Bytów. Wykorzystał potknięcia rywali z czołówki i powiększył nad nimi przewagę. Aktualnie ma na koncie 27 punktów, 6 więcej od drugiej Sandecji Nowy Sącz oraz 7 od zajmujących 3-4 miejsce Bytovii oraz Chojniczanki Chojnice.

Jak tabela wyglądać będzie po 13 kolejce? Czerwono-niebieskich tym razem czeka pojedynek na wyjeździe. Rywal w tabeli nie stoi może najwyżej (11 pozycja i 16 punktów), ale ostatnio grał dobrze. Piłkarze Podbeskidzia niepokonani są od trzech kolejek. Najpierw zremisowali 2:2 w Tychach z GKS-em, potem na swoim boisku 1:1 z Sandecją, a w minioną niedzielę wygrali w sensacyjnych rozmiarach (aż 5:0) w Suwałkach z wyżej sklasyfikowanymi Wigrami.

Podbeskidzie nie będzie łatwym rywalem, ale Raków powinien sięgnąć po kolejne punkty. Jeżeli nie powiększyć, to przynajmniej utrzymać przewagę jaką posiada po 12 kolejkach.

Mecz Podbeskidzie Bielsko Biała – Raków Częstochowa w sobotę 6 października. Początek o godz. 18.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here