fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportRaków II Częstochowa wygrał grupę IV ligi i zagra w barażu o...

Raków II Częstochowa wygrał grupę IV ligi i zagra w barażu o awans do III ligi z Odrą Wodzisław

Piłkarze Rakowa Częstochowa świętują triumfy w PKO BP Ekstraklasie i Pucharze Polski, a rezerwy Rakowa wygrały rozgrywki w IV lidze i zagrają o awans do III ligi z Odrą Wodzisław.

Sezon w IV lidze powoli dobiega końca. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek piłkarze Rakowa II Częstochowa zapewnili sobie 1. miejsce i zwycięstwo w grupie I IV ligi. Po 30 kolejkach częstochowianie zdobyli 66 punktów. Raków II ma na koncie 20 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki. Nad 2. w tabeli Zniczem Kłobuck Raków II ma obecnie 8 punktów przewagi.

W najbliższy weekend zaplanowano przedostatnią kolejkę spotkań. W niedzielę o godz. 12 lider Raków II podejmować będzie wicelidera Znicz Kłobuck. Dla częstochowskich piłkarzy wynik w tym spotkaniu nie ma większego znaczenia. Wszystko wskazuje na to, że Znicz wywalczy wicemistrzostwo, bo ma 5 punktów przewagi nad Wartą Zawiercie, której do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz i nie dogoni Znicza. Drużyna z Kłobucka ma też 6 punktów przewagi nad 4. Unią Dąbrowa Górnicza…

Kibice Rakowa na pewno przypominają sobie 2005 rok i pamiętne baraże Rakowa z Koszarawą Żywiec o awans do III ligi. Wszyscy trzymają kciuki, aby Raków II awansował do III ligi, bo to będzie na pewno dobra szkoła dla młodych piłkarzy Rakowa i Akademii Raków.

Rywal Rakowa II – Odra Wodzisław na 2 kolejki przed zakończeniem sezonu ma 73 punkty. Bilans Odry to 24 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek.

W siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach odbyło się losowanie gospdarzem pierwszego spotkania. Pierwszy mecz zaplanowano 19 czerwca w Wodzisławiu Śląskim. Rewanż odbędzie się w Częstochowie 22, 23 lub 24 czerwca. Dokładna data zostanie wkrótce ogłoszona.

Foto: logo klubu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -