fbpx
Strona głównaPolecaneRaków i Włókniarz mogą dostać po 1,5 miliona złotych na promocję miasta...

Raków i Włókniarz mogą dostać po 1,5 miliona złotych na promocję miasta poprzez sport

Rozpoczęły się procedury przetargowe na promocję Częstochowy poprzez sport. Na największe pieniądze mogą liczyć piłkarze Rakowa Częstochowa i żużlowcy Eltrox Włókniarza, którzy mogą się starać o kwotę 1,5 miliona złotych. Na kwotę 200 tysięcy złotych mogą liczyć tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD, które wywalczyły brązowy medal w Ekstralidze.

– Przetarg na promocję Częstochowy poprzez piłkę nożną, zakłada promocję miasta poprzez drużynę piłkarską biorącą udział w rozgrywkach ekstraklasy lub I ligi, w których uczestniczy minimum 16 drużyn oraz podczas rozgrywek o Puchar Polski i w czasie innych zawodów – informuje Urząd Miasta Częstochowy. – Drużyna od momentu podpisania przez klub umowy do końca roku będzie promowała Częstochowę podczas wszystkich meczów. Zakres zamówienia obejmuje m.in.: posiadanie lub umieszczenie nazwy „Częstochowa” lub „Częstochowska”, „Częstochowski” lub „Częstochowskie”, itp. w nazwie zespołu; kreowanie pozytywnego wizerunku miasta w ramach działań informacyjno-promocyjnych przygotowanych i realizowanych przez wykonawcę; umieszczanie i eksponowanie logo Miasta w różnorodny sposób na strojach zawodników, podczas meczów, w materiałach informacyjno-promocyjnych i poligraficznych; nieodpłatne użyczanie wizerunku zawodników zespołu oraz całej drużyny dla celów promocyjnych Częstochowy.

Raków i Włókniarz mogą dostać po 1,5 miliona złotych na promocję miasta poprzez sport 1

Podobne warunki musi spełnić klub żużlowy, które będzie startował w przetargu czyli Eltrox Włókniarz Częstochowa.

Raków i Włókniarz mogą dostać po 1,5 miliona złotych na promocję miasta poprzez sport 2

O zdecydowanie mniejszą kwotę mogą starać się tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD, które w sezonie 2020/21 wywalczyły brązowe medale w Ekstraklasie tenisa stołowego.

Raków i Włókniarz mogą dostać po 1,5 miliona złotych na promocję miasta poprzez sport 3

W budżecie miasta na promocję Częstochowy poprzez sport zapisane jest 3,2 mln złotych. Po 1,5 mln zł dla Rakowa i Włókniarza oraz 200 tysięcy złotych dla częstochowskich tenisistek stołowych.

Foto: Gazeta Regionalna/AK oraz materiały prasowe Bebetto AZS UJD

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here