fbpx

Raków gra z włoską Atalantą Bergamo. To mecz o wyjście z grupy D Ligi Europy

Piłkarze Rakowa Częstochowa w czwartek w Sosnowcu rozegrają ostatni mecz fazy grupowej Ligi Europy z włoską Atalantą Bergamo. Częstochowianie będą walczyć o wygraną i o 3. miejsce w grupie, które da awans do fazy play-off w Lidze Konferencji Europy.

Przed ostatnią kolejką w grupie D znane są najważniejsze rozstrzygnięcia. Pierwsze miejsca zapewnione ma Atalanta Bergamo, a 2. portugalski Sporting Lizbona. Te dwie drużyny zapewniły sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Raków Częstochowa dzięki ostatniej wygranej w Graz ze Sturm jest cały czas w walce o 3. miejsce i wyjście do wiosennej rundy play-off Ligi Konferencji Europy.

Przed ostatnią kolejką Raków i Sturm mają po 4 punkty na koncie. Sturm wygrał z Rakowem w Sosnowcu 1:0, a Raków w takim samym stosunku wygrał w Graz. Więc w tym przypadku o lepszym miejscu nie będzie decydował bezpośredni pojedynek tylko bilans bramek. A na tą chwilę o 1 bramkę lepszy jest zespół z Austrii dlatego Raków w tabeli zajmuje 4. miejsce.

Różne są scenariusze na czwartkowe mecze, ale jeśli częstochowianie chcą awansować to muszą pokonać Atalantę 2-3 bramkami…

Włosi przyjadą jednak do Polski podbudowani ligowym zwycięstwem z AC Milan 3:2! Nie wiadomo jednak na jaki skład zdecyduje się trener Atalanty. Drużyna z Bergamo w lidze włoskiej zajmuje dopiero 8. miejsce. W najbliższy poniedziałek zagra z Salernitaną (ostatnie miejsce w lidze włoskiej). Przypomnijmy, że w 1. kolejce Atalanta pokonała Raków 2:0.

o 3. miejscu w tabeli myśli też Sturm Graz. Austriacy zagrają w Lizbonie ze Sportingiem. Też będą chcieli wygrać. Sporting jest liderem portugalskiej ekstraklasy. W minionej kolejce przegrał jednak z Guimaraes 2:3, a w poniedziałek zmierzy się w hicie kolejki z wiceliderem FC Porto. I kibice Rakowa też spekulują na jaki skład zdecyduje się szkoleniowiec Sportingu przed tak ważnym meczem w lidze portugalskiej?

Kto zajmie 3. miejsce w grupie okaże się w czwartek ok. godz. 23. Wszystkie ostatnie mecze grupowe zaplanowane są o jednej godzinie. Ich początek wyznaczono o godz. 21.

Piłkarze Rakowa muszą zrobić swoje. Postarać się wygrać z Atalantą i czekać na wynik z Lizbony…

MR-K, fot: AK

Raków gra z włoską Atalantą Bergamo. To mecz o wyjście z grupy D Ligi Europy 2
Raków gra z włoską Atalantą Bergamo. To mecz o wyjście z grupy D Ligi Europy 3
Raków gra z włoską Atalantą Bergamo. To mecz o wyjście z grupy D Ligi Europy 4
Raków gra z włoską Atalantą Bergamo. To mecz o wyjście z grupy D Ligi Europy 5
Raków gra z włoską Atalantą Bergamo. To mecz o wyjście z grupy D Ligi Europy 6
Raków gra z włoską Atalantą Bergamo. To mecz o wyjście z grupy D Ligi Europy 7