fbpx

Raków gra w środę Puchar Polski w Lublinie, a później leci samolotem do Szczecina na mecz z Pogonią

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrają w środę mecz ćwierćfinału Fortuna Puchar Polski w Lublinie z Motorem. Stawka jest awans do półfinału PP.

Piłkarze Rakowa są w trakcie małego maratonu wyjazdowego. W miniony piątek grali w dalekim Białymstoku, gdzie wygrali w meczu PKO BP Ekstraklasy z Jagiellonią 2:1. Raków po weekendowej kolejce powiększył przewagę nad 2. Legią Warszawa do 9 punktów. W środę częstochowianie zagrają w Lublinie z 2-ligowym Motorem o awans do półfinału Pucharu Polski. Motor prowadzony przez trenera Goncalo Feio, który jest dobrze znany w Rakowie, plasuje się na 10. pozycji w 2. lidze. Mecz będzie miał jednak dodatkowy smaczek, bo trener Feio na pewno zmobilizuje swoich zawodników na mecz z Rakowem. Zdecydowanym faworytem jest jednak lider PKO BP Ekstraklasy i każdy inny wynik niż awans Rakowa do półfinału będzie dużą sensacją. Raków w dwóch ostatnich finałach zdobywał Puchar Polski i teraz celuje w trzecie trofeum z rzędu…

Piłkarze Rakowa z Lublina nie przyjadą do Częstochowy tylko pojadą do Warszawy i następnie samolotem wylecą na niedzielny mecz do Szczecina, gdzie Raków w kolejnym spotkaniu wyjazdowym zmierzy się z Pogonią, która po ostatnim zwycięstwie jest na 5. miejscu i ma tyle samo punktów co 3. Widzew Łódź i 4. Lech Poznań.

Piłkarze Rakowa muszą obecnie koncentrować się na środowym meczu PP w Lublinie. Lublin piłkarzom Rakowa kojarzy się pozytywnie. To w tym mieście częstochowianie zdobyli swój pierwszy w historii Puchar Polski, gdy pokonali w finale Arkę Gdynia 2:1.

Środowy mecz w Lublinie zaplanowano o godz. 20:30. Mecz w Szczecinie zaplanowany jest w najbliższą niedzielę o godz. 15.

MR-K, fot: AK

Raków gra w środę Puchar Polski w Lublinie, a później leci samolotem do Szczecina na mecz z Pogonią 2
Raków gra w środę Puchar Polski w Lublinie, a później leci samolotem do Szczecina na mecz z Pogonią 3
Raków gra w środę Puchar Polski w Lublinie, a później leci samolotem do Szczecina na mecz z Pogonią 4
Raków gra w środę Puchar Polski w Lublinie, a później leci samolotem do Szczecina na mecz z Pogonią 5
Michał Świerczewski