Raków Częstochowa zdobył swój drugi w historii Superpuchar Polski!

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali 2:0 w sobotni wieczór w Poznaniu w finale Superpucharu Polski z mistrzem Polski Lechem i po raz drugi w historii wywalczyli to cenne trofeum!

W finale Superpucharu Polski grają mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Finał jest zamknięciem poprzedniego sezonu i sygnałem, że za tydzień rozpocznie się nowy sezon 2022/23. „Kolejorz” w sezonie 2021/22 wywalczył mistrzostwo Polski wyprzedzając w tabeli PKO BP Ekstraklasy wicemistrza Raków i trzecią Pogoń Szczecin.

Raków zdobył Puchar Polski, a w finale pokonał… Lecha Poznań 3:1. Dlatego sobotni finał Superpucharu Polski te bezsprzecznie mecz dwóch obecnie najlepszych drużyn w Polsce!

Lech w finale Superpucharu Polski grał aż 9 razy. Sobotni finał był dla Lecha 10 w historii! Dla Rakowa to dopiero drugi finał Superpucharu. Pierwszy raz częstochowianie zagrali w 2021 roku, kiedy to w Warszawie przy Łazienkowskiej pokonali mistrza Polski Legię Warszawa i po raz pierwszy zdobyli to trofeum! W sobotę częstochowscy piłkarze walczyli o obronę trofeum i zdobycie drugiego Superpucharu w historii!

Piłkarze Rakowa jechali do Poznania pełni optymizmu. W 2022 roku wygrali dwa razy z Lechem Poznań i to piłkarze „Kolejorza” mieli czuć respekt przed czerwono-niebieskimi. Raków w marcu wygrał w meczu PKO BP Ekstraklasy 1:0, a w maju w Warszawie pokonał Lecha w finale Pucharu Polski 3:1! Dodatkowo Lech we wtorek rozegrał pierwszy mecz pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Poznaniacy pokonali Karabach Agdam z Azerbejdżanu 1:0, ale już myśleli o wtorkowym rewanżu w stadionie rywali…

Sobotni finał od samego początku przebiegał pod dyktando Rakowa. Częstochowscy piłkarze próbowali z różnych stron znaleźć drogę do bramki Lecha. Sztuka udała się w 43. minucie. W zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Rumun Bogdan Racoviatan!

Przewaga Rakowa w drugiej połowie była jeszcze większa. Gospodarzy dwa razy uratował słupek. Raz po strzale Mateusza Wdowiaka, a w końcówce po uderzeniu Szymona Czyża. W 51. minucie na 2:0 podwyższył Wdowiak.

Podopieczni trenera Marka Papszuna kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się wraz z ok. 250 osobową grupą kibiców z Częstochowy ze zwycięstwa i wywalczenia drugiego w historii Superpucharu Polski. Tym samy Raków obornił trofeum, które po raz pierwszy wywalczył w 2021 roku.

Raków zakończył poprzedni sezon wicemistrzostwem Polski, zdobyciem Pucharu Polski i Superpucharu Polski… Co przyniesie nowy sezon? Czy ponownie będzie szczęśliwy dla częstochowskich kibiców?