fbpx

Raków Częstochowa wraca do gry o obronę mistrza Polski!

Piłkarze Rakowa Częstochowa w niedzielę wracają do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie. Do lidera Śląska Wrocław tracą 9 punktów, ale chcą szybko odrobić stratę i zdobyć drugi raz z rzędu mistrzostwo Polski. Pierwszy mecz już w niedzielę z Wartą Poznań.

Przerwa świąteczno-noworoczna jak zwykle skończyła się szybko. Raków ostatni mecz w PKO BP Ekstraklasie rozegrał 17 grudnia 2023 roku, a już w niedzielę w Grodzisku Wielkopolski, 11 lutego wznowi rozgrywki w PKO BP Ekstraklasie i zagra z Wartą Poznań. Drużyną niewygodną, z którą Raków nie wygrał dwóch ostatnich spotkań. I w Grodzisku Wielkopolskim i w Częstochowie padły remisy. Co ciekawe, w 2023 roku Raków też rozpoczynał rundę wiosenną w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą. Wówczas padł remis 1:1, choć Raków wyrównał grając w osłabieniu 1:1.

Drużyna Rakowa z dużymi nadziejami jedzie do Grodziska Wielkopolskiego. W kadrze Rakowa doszło do kilku roszad. Z ważniejszych postaci odszedł Fabian Piasecki, który przeniósł się do Piasta Gliwice. Ale działacze Rakowa z dyrektorem sportowym Samuelem Cardenasem pozyskali kilku ciekawych zawodników, choć jak na razie bez spektakularnego napastnika, którego oczekują kibice…

Nowymi twarzami w Rakowie są: bramkarz Muhamed Sahinović (numer na koszulce 31) z FK Sarajewo, kenijski wahadłowy pomocnik Erick Otieno (numer na koszulce 26) ze szwedzkiego AIK Sztokholm, węgierski pomocnik Peter Barath (numer na koszulce 23) z Ferencvarosh, ofensywny pomocnik Jakub Myszor (numer na koszulce 17) z Cracovii Kraków, chorwacki obrońca Matej Rodin (numer na koszulce 88) z belgijskiego KV Oostende oraz Kacper Masiak (numer na koszulce 22) z Zagłębia Lubin. Do Rakowa z wypożyczenia z Warty Poznań wrócił też Oskar Krzyżak.

Kibice Rakowa Częstochowa czekają na udane rozpoczęcie roku 2024 w wykonaniu czerwono-niebieskich. Kibice liczą, że Raków szybko zacznie odrabiać straty do prowadzącego Śląska Wrocław, który w niedzielę gra trudny mecz u siebie z Pogonią Szczecin. A następnie częstochowianie powalczą o drugie w historii mistrzostwo Polski…

MR-K, fot: AK

Partnerami relacji sportowych są:

DMK Invest materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Targi budowlane wyposażenia wnętrz i nieruchomości

Raków Częstochowa wraca do gry o obronę mistrza Polski! 2
Raków Częstochowa wraca do gry o obronę mistrza Polski! 3
Raków Częstochowa wraca do gry o obronę mistrza Polski! 4
Raków Częstochowa wraca do gry o obronę mistrza Polski! 5
Raków Częstochowa wraca do gry o obronę mistrza Polski! 6