fbpx

Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!!

W przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Piasta Gliwice 1:0 i zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski! To pierwszy medal w 100-letniej historii Rakowa!!! Gola na wagę zwycięstwa i wicemistrzostwa zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Raków na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zagwarantował sobie medal i grę w europejskich pucharach. Walka toczyła się jednak o wicemistrzostwo Polski. Przed poniedziałkowym spotkaniem Rakowa z Piastem Gliwice sprawa była oczywista. Jeśli częstochowianie pokonają 4. w tabeli Piasta to zostaną po raz pierwszy w 100-letniej historii wicemistrzem Polski. Gdyby jednak nie udało się wygrać to losy wicemistrzostwa rozstrzygną się dopiero 16 mają w Szczecinie, gdzie Raków w ostatniej kolejce sezonu zmierzy się z 3. w tabeli Pogonią.

Raków wiedział jednak o co gra i najwidoczniej nie chciał nerwowej końcówki sezonu. Podopieczni trenera Marka Papszuna wygrali w poniedziałek na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 z Piastem i jest już pewne, że sezon 2020/21 zakończą ze srebrnymi medalami i wicemistrzostwem Polski. To pierwszy i historyczny medal częstochowskiej drużyny… Pilkarze zdobyli go na 100-lecie klubu!

Obecny sezon jest bardzo udany dla Rakowa. 2 maja piłkarze Rakowa wywalczyli w Lublinie pierwszy w historii Puchar Polski! Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zagwarantowali też sobie grę w europejskich pucharach. Teraz mocnym akcentem zakończyli sezon i wywalczyli 2. miejsce i wicemistrzostwo Polski. Kto by się spodziewał, że rok 2021 będzie tak udany i szczęśliwy dla Rakowa…

Piłkarze z Gliwice mimo porażki w Częstochowie utrzymali 4. miejsce w tabeli i mają 42. punkty, tyle samo co Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław. Sprawa 4. miejsca rozstrzygnie się w najbliższą niedzielę, gdy zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań w PKO BP Ekstraklasie.

Raków w ostatnim meczu sezonu zagra w Szczecinie z 3. w tabeli Pogonią, nad którą ma obecnie aż 4 punkty przewagi…

Poniedziałkowy mecz toczył się dla jednych i drugich o dużą stawkę. Częstochowianie od pierwszych minut próbowali atakować. W 32. minucie gospodarze objęli prowadzenie po pięknym golu Vladislavsa Gutkovskisa. W 75. minucie mogło być 2:0 po strzale Jakuba Araka, ale sędziowie odgwizdali przewinienie częstochowskiego napastnika. Mimo nerwowej końcówki Raków utrzymał prowadzenie, wygrał z Piastem Gliwice 1:0 i zapewnił sobie na kolejkę przed zakończeniem sezonu wicemistrzostwo Polski.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Gutkovskis (32.)

Raków: Holec – Arsenić, Niewulis, Piątkowski, Tudor, Poletanović (63. Schwarz), Tijanić, Kun, Cebula (46. Wdowiak), Ivi Lopez (81. Szelągowski), Gutkovskis (69. Arak).

MR-K, AK

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Partner relacji: WSZ Częstochowa

Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 2
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 3
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 4
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 5
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 6
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 7
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 8
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 9
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 10
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 11
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 12
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 13
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 14
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 15
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 16
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 17
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 18
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 19
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 20
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 21
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 22
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 23
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 24
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 25
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 26
Raków Częstochowa wicemistrzem Polski!!! 27