Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa i zdobył Superpuchar !!!

Piłkarze Rakowa mają wspaniały sezon na swoje 100 lecie! W sobotę wygrali po rzutach karnych z Legią Warszawa i zdobyli kolejne trofeum do kolekcji jakim jest Superpuchar Polski!!!

Raków po zdobyciu Pucharu Polski i wicemistrzostwa Polski grał w sobotę w Warszawie przy Łazienkowskiej z mistrzem Polski Legią o Superpuchar. Częstochowianie byli bliscy zwycięstwa. Od 10. minuty prowadzili po golu Frana Tudora 1:0. Podopieczni trenera Marka Papszuna utrzymali prowadzenie do przerwy.

W 77. mogło być 2:0 dla Rakowa. Bramkę zdobył Ivi Lopez, ale po analizie VAR gol został anulowany. Legia walczyła o remis i udało się w doliczonym czasie gry. Gola na 1:1 zdobył Mahir Emreli.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i rozpoczęła się seria rzutów karnych. Dwa pierwsze strzały strzelili Tomas Petrasek i Ivi Lopez. W trzeciej serii pomylił się Zoran Arsenić. Na szczęście jedenastki wykorzystali Jakub Arak i Milan Rundić. Warto podkreślić, że bramkarz Rakowa Vladan Kovacević w drugiej serii obronił strzał Bartosza Kapustki, a w trzeciej serii Emreli trafił w słupek…

Dla Rakowa było to pierwsze zwycięstwo z Legią po powrocie do Ekstraklasy. Częstochowianie już w najbliższy czwartek zadebiutują w europejskich pucharach i zagrają na Litwie w II rundzie eliminacji pucharu Konferencji UEFA.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tudor (10.), 1:1 Emreli (90.), karne 3:4

Raków: Kovacević – Arsenic, Niewulis, Rundić, Tudor (65. Wdowiak), Papanikolau, Lederman (85. Poletanović), Kun, Tijanic (69. Ivi Lopez), Cebula (77. Petrasek), Musiolik (83. Arak).