fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomInwestycjeRadomsko walczy o czyste powietrze

Radomsko walczy o czyste powietrze

Mieszkańcy Radomska już wkrótce będą mogli skorzystać z dotacji i preferencyjnych kredytów przy wymianie przestarzałych pieców czy też montażu kolektorów słonecznych. Odpowiednią umowę w tej sprawie radomszczański samorząd podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Prezydent Radomska Jarosław Ferenc podpisał porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze. W ramach tego programu miasto chce walczyć o czystsze powietrze i ograniczenie smogu.
Porozumienie podpisane zostało w celu poprawy dostępności i dotarcia do jak największej liczby wnioskodawców. Ustala zasady wspólnej realizacji projektu, obsługi wnioskodawców i uzyskiwania dofinansowania.
– Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią — informuje Urząd Miasta w Radomsku.

Radomsko walczy o czyste powietrze 1


Projekt skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego, albo osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Korzystając z programu można będzie uzyskać zwrot części kosztów poniesionych w związku z modernizacją lub budową domu. Samorząd przewiduje, że maksymalny możliwy koszt, od którego liczona będzie dotacja wyniesie 53 tys. zł. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tys. zł., dodatkowe koszty radomszczanie będą mogli pokryć z dofinansowania w formacie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.
Program zakłada, że pomoc finansową będzie można uzyskać m.in. na:
– wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
– docieplenie budynku,
– wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
– instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
– montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Władze miejskie Radomska chcą ruszyć z projektem jak najszybciej. Zanim to jednak nastąpi, pracownicy magistratu zostaną przeszkoleni przez przedstawicieli WFOŚiGW.
Szczegółowe informacje dotyczące Programu Czyste Powietrze można znaleźć na stronie www.portal.wfosigw.lodz.pl/o-programie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -