fbpx
Strona główna Ekologia Radni apelują — oszczędzajmy wodę

Radni apelują — oszczędzajmy wodę

Dwójka częstochowskich radnych — Jolanta Urbańska i Jacek Krawczyk proponuje, aby z powodu panującej suszy, a także grożącego nam latem poważnego niedoboru wody, władze Częstochowy rozważyły możliwość wprowadzenia czasowego ograniczenia podlewania przydomowych ogródków i działek wodą z wodociągów miejskich. Twierdzą, że takie działania są potrzebne i stosowane w innych gminach.

Radni apelują — oszczędzajmy wodę 1

Nasz interpelacja jest odpowiedzią na liczne głosy częstochowian (głównie z dzielnic w zabudowie wolnostojącej) – piszą radni. — Podzielamy troskę i obawy osób o wysokiej świadomości proekologicznej. Wzorem innych gmin w Polsce proponujemy wprowadzenie czasowego zakazu korzystania z wodociągów miejskich ww. przypadkach w godzinach od 6.00 do 22.00.


Autorzy interpelacji wnioskują nie tylko o ograniczenie podlewania przydomowych ogródków, działek i tuneli foliowych i trawników. Poddają również władzom miasta pomysł, aby w tych celach częstochowianie mogli wykorzystywać wodę z basenów miejskich, która musi być sukcesywnie wymieniana, a obecnie z powodu epidemii nie jest w ogóle wykorzystywana.

Takie rozwiązanie stosuje na przykład warszawska dzielnica Praga Północ. Jak podaje portalkomunalny.pl , tam wodę z basenu stosuje się do mycia ulic, podlewania miejskiej zieleni, ale także przekazuje właścicielom ogródków i działek.

(Fot. pixabay)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here