fbpx
Strona głównaPolecanePseudokibice zatrzymani przez częstochowską policję

Pseudokibice zatrzymani przez częstochowską policję

Pseudokibice zatrzymani przez częstochowską policję. Mężczyźni napadli na sześć osób.

Policjanci z „jedynki” wspólnie z kryminalnymi zwalczający przestępczość pseudokibiców w Częstochowie zatrzymali 2 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla w wieku 26 i 27 lat, którzy wspólnie z 16-letnim częstochowianinem usiłowali dokonać rozboju oraz napadli i pobili 6 przypadkowych osób.

– Cała trójka związana jest ze środowiskiem pseudokibiców sympatyzujących ze śląskimi klubami piłkarskimi – przekazała podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka częstochowskiej policji. – Dwóch z nich usłyszało zarzuty i trafiło do aresztu, 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia, w związku z którym zatrzymano pseudokibiców, doszło pod koniec września. Mieszkańcy jednego z bloków w centrum Częstochowy zgłosili awanturę i pobicie. Interweniujący na miejscu patrol policji ustalił, że trzech nieznanych sprawców weszło do jednego z bloków w Śródmieściu i bez powodu pobiło pięciu mieszkających tam lokatorów.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że wcześniej mężczyźni poznali dwie częstochowianki w centrum miasta – przekazała rzeczniczka częstochowskiej policji. – Jedna z nich jako pierwsza opuściła towarzystwo i poszła do mieszkania swojej koleżanki więc nowo poznani postanowili, że pójdą po nią. Nie znali dokładnego adresu, dlatego dwóch z nich weszło do jednej z klatek i próbując znaleźć swoją nową koleżankę, pukali do każdych drzwi. Trzeci czekał przed blokiem. Po kilku nieudanych próbach w końcu dwóch mężczyzn weszło do jednego z mieszkań, gdzie była poszukiwana przez nich dziewczynę. Gdy zobaczyli, że w mieszkaniu byli jeszcze dwaj mężczyźni, bez słowa wyjaśnienia pobili ich, a następnie chcieli ukraść stojący w przedpokoju rower. Opór lokatora sprawił, że roweru nie udało im się ukraść, dlatego wyszli z mieszkania i skierowali się w stronę wyjścia – uzupełnia podkomisarz Chyra-Giereś.

W toku postępowania policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni tego samego dnia, również bez powodu, zaatakowali mężczyznę, który wykonywał prace budowlane na jednej z pobliskich ulic.
Po 1,5 miesiąca, między innymi dzięki rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonych, policjanci zatrzymali w Kędzierzynie-Koźlu dwóch agresorów powiązanych ze środowiskami pseudokibiców. To mieszkańcy tego miasta w wieku 27 i 26 lat. Podczas legitymowania 26-latka okazało się, że jest on poszukiwany przez opolski wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za pobicie.

– Za swój chuligański czyn mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem – napisano w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Grozi im od 4 do 12 lat pozbawienia wolności. Trzecim ze sprawców okazał się 16-letni mieszkaniec Częstochowy, który odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu względem pełnoletnich sprawców 2-miesięcznego aresztu.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -