fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościLubliniecPrzywłaszczyli 100 tys. zł? Sprawę portierów z lublinieckiego Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego bada...

Przywłaszczyli 100 tys. zł? Sprawę portierów z lublinieckiego Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego bada prokuratura

 

Pięciu pracowników portierni w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym, z którymi placówka rozwiązała umowy kilka tygodni temu miała nieprawnie przywłaszczyć sobie ponad 100 tys. zł. Cała sprawa na jaw wyszła jesienią ubiegłego roku, a samo śledztwo wszczęto w grudniu 2018 r. Jak informuje szpital, większość pieniędzy została już zwrócona.

Portierzy pobierali opłaty za parkowanie samochodów na terenie należącym do Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Emila Cyrana w Lublińcu. Tak też było, pieniądze od parkujących były pobierane, jednak nie zawsze trafiały one do szpitalnej kasy. To kierowcy zorientowali się, że coś jest na rzeczy, gdy jeden z nich otrzymał paragon z datą inną niż dzień jej faktycznego wystawienia, a także gdy jeden z kierowców w ogóle takiego paragonu nie otrzymał. Przypadek braku otrzymania paragonu za parkowanie został zgłoszony na policję, a ta przekazała informację do dyrekcji szpitala w Lublińcu. Całe zajście miało miejsce z końcem października 2018 roku. Po miesiącu dyrekcja szpitala zdecydowała się zgłosić zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników portierni. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublińcu, badając jednocześnie czy władze szpitala nie powinny wcześniej zgłosić podejrzenia popełnienia przestępstwa przez swoich pracowników.

Z ustaleń poczynionych przez Kancelarię Prawniczą działającą dla lublinieckiego szpitala wynika, że w ciągu trzech ostatnich lat pięciu pracowników portierni bezprawnie przywłaszczyła sobie ponad 100 tys. zł.

Dyrekcja szpitala, z końcem listopada ubiegłego roku rozwiązała umowy z pracownikami, którzy dopuścili się nieprawidłowości, zaznaczając, że większa część pieniędzy (ok. 68% z całości) została już przez nich zwrócona.

(p.s-b.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Poprzedni artykułUwaga na kody QR
Następny artykuł„Kuba Cup 2018” w Truskolasach

Popularne

- Advertisment -