Przetarg na przebudowę Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków rozstrzygnięty! Prace mają trwać 8 miesięcy od momentu podpisania umowy

0
1050

Działacze Rakowa oraz kibice tego klubu mogą odetchnąć z ulgą. Gmina Miasto Częstochowa ponownie rozstrzygnęła przetarg na Centrum Piłki Nożnej – przebudowę Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków przy ul. Limanowskiego 83.

Jak informują miejscy urzędnicy – po raz drugi wybrano ofertę katowickiej firmy InterHall sp. z o. o, która ma zrealizować inwestycję za blisko 17,5 mln zł. Prace, które umożliwią rozgrywanie na obiekcie meczów Ekstraklasy powinny się zakończyć w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Ponowna ocena i rozstrzygnięcie przetargu były konieczne, ponieważ jeden z oferentów – konsorcjum z firmą Stadion Pro jako liderem, odwołało się od rozstrzygnięcia, w którym ten oferent został wykluczony, a przetarg wygrał InterHall sp. z. o.o .

Krajowa Izba Odwoławcza, najpierw – z powodu koronawirusa i przerwy w rozprawach – długo nie rozpatrywała tego odwołania, a następnie – po wydaniu orzeczenia w maju – nie dostarczyła do tej pory jego sentencji wraz z uzasadnieniem władzom Częstochowy.

Przetarg na przebudowę Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków rozstrzygnięty! Prace mają trwać 8 miesięcy od momentu podpisania umowy 1

W ostatnim czasie do miasta dotarła jednak wiadomość o wycofaniu się firmy Stadion Pro z przetargu. Rozstrzygnięcie KIO stało się w związku z tym bezprzedmiotowe, skoro z postępowania wycofał się ten oferent, którego orzeczenie KIO miało do niego przywrócić (zgodnie z przekazaną przez KIO informacją telefoniczną).      

Dlatego po analizie wszelkich formalno-prawnych okoliczności sytuacji miasto ponownie rozstrzygnęło przetarg na przebudowę i rozbudowę stadionu Rakowa na korzyść firmy InterHall, z kwotą 17 mln 490 tys. zł. Po upływie ustawowego terminu na odwołania, Częstochowa chce niezwłocznie – po ustaleniu najbliższego terminu ze zwycięzcą przetargu – podpisać umowę wykonawczą.

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł.

Przetarg na przebudowę Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków rozstrzygnięty! Prace mają trwać 8 miesięcy od momentu podpisania umowy 2

Planując obecny zakres prac związany z zadaniem „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego, miasto bazowało na dokumencie dostarczonym przez Raków Częstochowa. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej. Będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. 
Wykonawca ma więc m.in. rozbudować trybuny do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi – można przeczytać na stronie częstochowskiego magistratu.

Foto: wizualizacja


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here