fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePrzeszli ulicami Częstochowy, aby promować profilaktykę chorób nowotworowych

Przeszli ulicami Częstochowy, aby promować profilaktykę chorób nowotworowych

W mieście odbył się coroczny Marsz Różowej Wstążki organizowany przez Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki.  Jego uczestnicy przeszli ulicami Częstochowy, aby promować profilaktykę chorób nowotworowych.

Marsz wyruszył z Placu Biegańskiego, a następnie Alejami dotarł na Stary Rynek. Marsz Różowej Wstążki zazwyczaj odbywał się w okolicach Dnia Matki, a więc w maju. W tym roku jednak z powodu pandemii amazonki zorganizowały go dopiero teraz.

Uczestnicy akcji przeszli w asyście policji i motocyklistów Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny, z Placu Biegańskiego na Stary Rynek, gdzie zorganizowano miasteczko profilaktyczne.

Na nowo wyremontowanym placu Starego Miasta częstochowianie mogli  skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji ze specjalistami, pomiarów glukometrycznych, pomiarów ciśnienia i nauki samobadania. Celem akcji, w której jak zawsze licznie wzięła udział młodzież, jest profilaktyka chorób nowotworowych, zwłaszcza raka piersi, a od niedawna także raka jąder u mężczyzn.

Spotkaniu na Starym Rynku towarzyszyły występy artystyczne.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -